Srdceryvný dopis matky své 4leté dceři manželovi a dalším přátelům. „Neříkejte jí, že jsem v nebi“

Zemřelá matka nechala své 4leté dceři a manželovi dopis na rozloučenou. Byl sdílen na sociálních sítích a nenechal jediné oko suché.

                   

„Mám pro vás dvě zprávy, ta špatná je, že jsem zřejmě už mrtvá, dobrá je, že vy jste nejspíš živí (pokud není v posmrtném životě wifi)“ těmito slovy začíná s trochou nadsázky žena jménem Heather svůj dopis, který je určen pro její malou dceru, manžela a ostatní příbuzné a přátelé. Heather zemřela na rakovinu 14. prosince a zřejmě si přála, aby její nejbližší neměli smutné Vánoce, proto sepsala tento dopis, ve kterém žádá, aby se netrápili jejím odchodem.


Dopis byl sdílen na sociálních sítích

Jednoho dne se její manžel rozhodl tento dopis sdílet na sociálních sítích, aby všem ukázal, co je v životě nejdůležitější. Dopis získal několik srdceryvných komentářů a vyjádření upřímné soustrasti. Byl už sdílen více než tisíckrát a všichni, kdo si jej přečetli, napsali, že se neubránili slzám.


„Neříkejte mé dceři, že jsem odešla do nebe“

Heather v dopise prosí své přátelé a svého muže, aby neříkali její čtyřleté dceři, že odešla do nebe. „V její mysli to bude znamenat, že jsem se rozhodla být někde jinde a že jsem ji opustila. Ve skutečnosti bych si nepřála nic jiného, než být s ní, s ní a s mým milovaným mužem Jeffem“ . Dále také prosí své přátele, aby neříkali, že prohrála boj s rakovinou. Podle ní to totiž ve skutečnosti nebyl boj, ale život, který k ní byl krutý a nespravedlivý, ale i takový je život.


„Rakovina mi možná vzala všechno, ale nikdy mi nevzala lásku, naději ani radost.“ Heather všechny zmíněné nabádá k tomu, aby si uvědomili, jak je život křehký a užívali si každičkého dne se svými milovanými. „Nikdy na to nezapomínejte, každý den se počítá“, píše.

Její manžel byl ohromen obrovskou podporou od lidí

Jeff nemohl uvěřit tomu, kolik podpory se mu v tu chvíli, kdy sdílel tento dopis, najednou dostalo. „Někdy je snadné na to zapomenout, ale všechny tyto komentáře dokazují, že je na světě ještě spoustu dobrých lidí“ a všem za jejich podporu hromadně poděkoval.

i


Série několika dopisů pro dceru

Závěrem dopisu Heather prosí všechny, kdo jí chtějí jít na pohřeb, aby to brali jako velkou párty, na kterou by mohla být hrdá. Co je ale nejdůležitější a nejemotivnější na celém tomto dopisu je série několika dopisů věnovaných pouze její dceři. Jsou zde rady pro každý důležitý moment v jejím životě, od prvního vytrhnutí zubu až po den, kdy se jí narodí její první dítě. To už nenechá bez uronění slzy ani toho největšího drsňáka.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články