Stanování se změnilo v boj o život. Otec holýma rukama chránil svou rodinu před predátorem

Co nejhoršího si dokážete představit při kempování s rodinou? Zapomenete si doma jídlo, náhradní oblečení nebo zjistíte, že váš stan je roztržený? To všechno se dá nějakým způsobem přežít, ale útok vlka? To se stalo jedné rodince z Kanady, která na děsivý zážitek jen tak nezapomene.

Boj o život

Matt Rispoli vzal v létě svou ženu a dva malé syny do kempu v kanadské divočině. Z rodinného výletu se ale stal boj o vlastní život. Jednou v noci policista z New Jersey a jeho rodina spali, když do jejich stanu narazilo něco velkého. „Celá stěna stanu na nás spadla. Vzpomínám si, že se celý stan třásl a to venku se hýbalo,“ řekla manželka Elisa.

Možná je to medvěd

Oba si okamžitě mysleli, že je to medvěd, protože jejich výskyt je v této oblasti celkem běžný. Náhle však zjistili, že je to vlk, kdo na ně útočí. Dírou ve stanu sevřel Mattovu paži a vytáhl jej ven. Elisa ho marně držela za nohu. Běžela tedy pro děti, aby je chránila a Matt se snažil vypořádat se s vlkem. „Pokusil jsem se ho dvakrát udeřit levačkou, snažil jsem se ho zasáhnout do krku. Všechno ale vypadalo zcela zbytečně,“ vypráví Matt.

Přišlo na pomoc okolí

Křik však upoutal pozornost blízkých táborníků, kteří Mattovi přišli na pomoc. Společně dokázali vlka udržet dostatečně dlouho na to, aby Matt mohl uniknout do bezpečí svého auta. 

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Nypost.com

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek