Stará dáma se rozhodla jít na oběd sama do restaurace. Stalo se však něco naprosto neuvěřitelného

Seniorka se rozhodla jít sama na oběd do restaurace, protože neměla žádný doprovod. Sama nakonec však nezůstala a to jí rozplakalo k slzám.

stará žena kabát i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Smrt milovaného člověka je vysoce traumatizující záležitost. Obzvlášť velmi těžce nesou ztrátu partnerské dvojice, které byly zvyklé být celý život spolu. Staří lidé totiž mnohdy zůstanou buď odloučeni daleko od rodiny, v horším případě zůstanou úplně sami. Pokud odejde jejich partner, je to jakoby ztratili polovinu sebe. Když je člověk sám, cítí se často zoufalý a opuštěný. Proto i malé gesto od cizího člověka pro něj může znamenat velkou věc.

Uctění památky manžela

Tato situace se stala v následujícím videu. Vypráví příběh ženy, která se po nedávné smrti svého milovaného manžela, s kterým strávila celý život, rozhodla vrátit do jejich oblíbené restaurace. Nechtěla se vzdát tradice, kterou s manželem udržovali. Sedla si ke stolu, ke kterému sedávali společně dlouhá léta. Nejdříve sama poobědvala, protože neměla nikoho, kdo by šel na oběd s ní. Když servírce zaplatila úhradu, rozhodla se k neobvyklému činu. Oslavit narozeniny manžela i přesto, že už není v její přítomnosti.

Hodně štěstí, zdraví

Vytáhla z tašky malý dortík, který sama upekla a zabořila do něj jednu svíčku. Tu třesoucíma se rukama zapálila. Chvíli seděla mlčky a dojatě pozorovala plamínek se vzpomínkou v srdci na svého zesnulého manžela. Mezitím servírka v restauraci zpozorovala, co se žena chystá udělat. Rychle oslovila všechny ostatní sedící hosty a ti se tiše přesunuli ke stolu staré dámy, aby společně zazpívali „Happy Birthday“.

Dojemná dohra

V tu chvíli vytryskly ženě do očí slzy. Dáma byla tak dojatá, že stiskla servírce ruku na znamení díku. Vyprávěla jí, že na krku nosí na řetízku přívěšek ve tvaru srdce, který byl odlitý ze svatebního prstenu jejího manžela. Žena nakonec svíčku sfoukla a ostatní hosté zatleskali. Nikdo neskrýval dojetí ze síly okamžiku. A servírka z restaurace ukázala, že má srdce na pravém místě.

Ačkoliv je video sotva pár dní staré, okamžitě nabralo na popularitě a získalo přes 5 miliónů lajků. Můžete jej sledovat zde.

@gettishow

Kind strangers sing Happy Birthday 🥺 try not to cry! #restaurant #oldwoman #widow #streetsofnewyorkpizzalasvegas #vegastiktok

♬ Inspiring Motivation – D’Santos
Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Bohumila Kočvarová

Zobrazit další články