Nemáte doma náhodou starý telefon? Jeho cena se může vyšplhat až na 50 tisíc korun

Většina lidí má dnes moderní telefony, protože chtějí jít s dobou. Rychlý přístup k internetu, snadná komunikace s lidmi, dobrý fotoaparát. Na staré telefonu už se skoro zapomnělo.

Starý vs nový telefon i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jak už to tak bývá, staré věci mají většinou mnohem větší hodnotu, než ty nové. Zrovna u telefonů to má naprosto jednoduché odůvodnění. V dnešní době má většina lidí chytrý telefon. Jednoduchý přístup k internetu, tedy usnadněná komunikace s přáteli je jednou z mnoha výhod. Dobrý fotoaparát, se kterým vyfotíte kvalitní fotografie, možnost poslechu hudby, možnost sledování filmů. Představa, že by měl člověk starý telefon, je pro mnoha lidí naprosto nemyslitelná. A zde nastává obrovský paradox.

Poptávka po starých telefonech

Vzpomínáte si na staré telefony? Neuměli kromě posílání SMS a volání téměř nic. Přesto v době svého vydání stály obrovské peníze, některé dokonce i 30 tisíc korun. V dnešní době by se mohlo zdát, že nemají téměř žádné využití. Vždyť chytrý telefon, ne zrovna ten nejlepší, můžete pořídit už například za 3 tisíce korun. No, opak je pravdou. Stále více lidí, kteří se snaží uniknout z virtuálního světa, se snaží sehnat staré telefony. Proč? Aby je nemuselo trápit nutkání na telefonu trávit příliš mnoho času brouzdáním po internetu, což starší modely neumožňují.

Astronomická cena

V dnešní době tráví většina lidí na telefonu opravdu mnoho času. Někdy to jsou hodiny čistého času denně. To některé jedince, kteří mají tento problém, samozřejmě velmi trápí. Bez telefonu už se téměř nedá žít, takže nějaký mít musí. Bohužel, starý telefon se již v dnešní době koupit nedá, proto jim nezbývá nic jiného, než mít ten svůj a snažit se čas na sociálních sítích omezit. Je to ale o dost těžší, když víte, že k nim díky chytrému telefonu máte přístup, takže neustále bojujete s určitým nutkáním. A právě proto vzrostla cena starých telefonů.

Mnoho starých telefonů iZdroj fotografie: iStock

Starý telefon jako vysvobození

To, co kdysi nabízelo jen volání a možnost posílání SMS zpráv, je pro mnoho lidí dnes vysvobozením. Někteří jedinci jsou schopni za starý telefon bez přístupu k internetu zaplatit klidně 50 tisíc korun. A jelikož byly staré telefony skutečně kvalitní, je možné, že pokud doma nějaký máte, dnes ještě funguje. Neváhejte proto prohledat všechny šuplíky, podívat se na půdu a zjistit, zda tam nějaký nemáte. Kdo ví, možná to z vás udělá boháče. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články