Lesníci byli ohromeni: Když viděli, co lidé nechali v lese, zůstali v naprostém šoku. S něčím takovým se ještě nesetkali

Bohužel, častokrát se v přírodě setkáváme s odpadky, které zde bezohlední lidé odhodili. Jenže to, co v lese nedávno objevili lesníci, ještě nikdy v životě neviděli.

cesta v lese i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   


Když se procházíme přírodou, častokrát se stane, že narazíme na nejrůznější odpadky nebo věci, které by v lese rozhodně neměly co dělat. Častokrát jde o odhozené plasty, plechovky nebo cigaretové nedopalky a krabičky. To, co ale lesníci nedávno objevili během procházce v lese je něco, čemu se nic nemůže vyrovnat. Objevit v lese něco takového je zkušenost, kterou už pravděpodobně nikdy nic nepředčí. Jak se to tam ale dostalo a proč by to tam vůbec někdo nechával? 

Sušák s oblečením v lese

Pohled, který se naskytl lesníkům během procházce v lese, se již pravděpodobně nikdy nebude opakovat. Když totiž lesem procházeli, všimli si něčeho velmi neobvyklého.  „Když si myslíš, že tě v lese už nic nepřekvapí“ – píše se pod fotografií, kterou muži sdíleli na svých Facebookových profilech. Na fotografii můžeme vidět postavení sušák na prádlo. Překvapivé však bylo, že na na něm bylo pověšené prádlo. A ještě více překvapivé bylo, že venku mrzlo a prádlo nemělo jakoukoliv šanci uschnout. 

Šokující pohled 

Lidé bezmyšlenkovitě nechávají v lese spoustu věcí. Nejčastěji jsou to odpadky, ale můžeme v něm najít i odložený nábytek nebo staré pneumatiky. Tentokrát to byl sušák na prádlo a dokonce i s prádlem, které se na něm mělo usušit – kdyby ovšem venku nebyl mráz. „Nejnovější trend – provětrávání oblečení s vůní lesa“ – píší pracovníci Státních lesů pod fotku. Pověsit si prádlo v lese by pravděpodobně nikdy nikoho nenapadlo, myslíte si. No, v tomto případě je to ale jinak. 

Vyhazování odpadků v lese

Vyhazování odpadků do lesa může skončit skutečnou tragédií. Lesníci nás varují, abychom přehodnotili své chování a dobře si rozmysleli, než se rozhodneme zanechat odpad uprostřed krásné přírody. „Nelegální skládky jsou nebezpečné, protože mohou být zdrojem těžkých kovů, které kontaminují půdu, podzemní a povrchové vody. Rozkládající se odpad může být také příčinou požáru, protože při rozkladu vznikají plyny, které mohou vést k samovznícení,” varují lesníci.  

Co tam vlastně sušák dělal?

Je jasné, že si někdo chtěl usušit prádlo, o čemž svědčí i fakt, že prádlo bylo na sušáku pověšené. Zvláštní však bylo, že venku mrzlo, a tak člověku, které prádlo na sušák pověsil, muselo být jasné, že nemůže uschnout. Otázkou také zůstává, kdo tam sušák nechal. Co si o této záhadě myslíte? 

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články