Sušení prádla v domácnosti. Jde to i bez plísní a nepříjemného zápachu

                   

Pokud nemáte žádný venkovní prostor, kde sušit prádlo, nevlastníte ani sušičku na prádlo, logicky se nabízí jediná varianta – sušení doma v některé z místností. Jakmile ale mokré prádlo schne doma, veškerá vlhkost, kterou obsahuje, se hromadí ve vzduchu. To zvyšuje úroveň vlhkosti v domácnosti, objeví se nepříjemné pachy a také plíseň. Pokud je to i váš případ, nepanikařte. Existují jednoduché, ale efektivní triky, jak se těmto nepříjemnostem vyhnout.

Rozvěste prádlo ve správné místnosti

Nejdůležitější věcí při sušení prádla v interiéru domova je výběr vhodné místnosti. Je opravdu lepší sušit oblečení v prostorném pokoji. Nezapomeňte také umístit prádlo poblíž okna. Pokud například koupelna splňuje všechny tyto podmínky, je to ideální místo pro sušení prádla. Rozhodně se vyhněte ložnici, kde spíte. Vlhké oblečení podporuje záchvaty u lidí s astmatem a alergiemi.

Vyvětrejte místnost, kde prádlo sušíte

Aby se vlhkost prádla nedržela v pokoji, otevřete dveře i okno.

Použijte ventilátor

Pokud nemáte možnost otevřít okna i dveře, protože například prší nebo je příliš zima, umístěte ventilátor poblíž sušáku na prádlo.

Perte ráno

Díky tomu bude mít vaše prádlo celý den čas na uschnutí. Pokud budete mít štěstí a bude slunečno, paprsky procházející skrze okno pomohou proces urychlit. Navíc jakmile se vrátíte z práce, oblečení bude suché a připravené.

Použijte sušicí stojan

Aby oblečení rychle uschlo, je důležitá řádná cirkulace vzduchu. Pokud mezi oděvy není dostatek místa, vlhkost se zachytí a oblečení neuschne dostatečně.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Santeplusmag.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články