Ženy, máte vybledlé skvrny na kalhotkách? Odborník vám vysvětlí, co to ve skutečnosti znamená

Odborníci vysvětlují, co je příčinou světlých skvrn, které se po nějaké době objeví na dámském spodním prádle. Není důvod se obávat.

                   

Možná jste se s tím za svůj život několikrát setkaly a nevěděly jste, co si o tom máte myslet. Své prádlo poctivě perete v kvalitním pracím prostředku a stejně se vám stane, že na něm po usušení zůstanou takové nehezké vybledlé skvrny? Odborník vám vysvětlí, proč k tomuto jevu vlastně dochází a jestli se s tím dá něco dělat nebo je to naprosto přirozené.

Vybledlé kalhotky nejsou důvodem k obavám

Vybledlé kalhotky jsou dozajisté problém, který trápí nejednu ženu. Kupují si krásné spodní prádlo a po čase zjistí, že už nevypadá tak, jako na začátku. Barvy jsou vybledlé, a to především v oblasti rozkroku. Čím se to stalo a jak se toho dá zbavit? „Znamená to, že se dostatečně nestarám o intimní hygienu nebo mě trápí nějaký gynekologický problém?“ tyto otázky si ženy nejčastěji kladou při pohledu na světlé skvrny. Podle odborníka ale není důvod k obavám.

Vybledlé skvrny jsou samozřejmě na první pohled nehezké. Ženy se za to stydí, a tak pár týdnů staré spodní prádlo nakonec stejně skončí na dně odpadkového koše. Odborníci se proto rozhodli, že ženám konečně poodhalí důvod, proč k takovým skvrnám vlastně dochází, a možná se budete divit, ale podle nich je to naprosto normální.

Co tedy znamenají tyto světlé skvrny?

Odborník podal ženám odpověď na jejich otázky: „Vidíte světlé skvrny na tmavém spodním prádle? To je ale naprosto normální! Vaginální prostředí je totiž kyselé a má pH 3,8-4,5, což znamená, že bělí tkaninu. Nejedná se o žádné skvrny způsobené krví nebo vaginálním výtokem. Materiál kalhotek byl bělen dokonale zdravou vagínou.“ Změny barvy kalhotek jsou tedy způsobeny jejich fyziologií, nikoli pak nějakou nemocí nebo nedostatečnou či špatnou hygienou.

„Děkuji za vysvětlení, velmi jsem se styděla, že moje kalhotky vypadají takhle. Můj přítel se mě zeptal, jestli jsem si bělila spodní prádlo. Viděla jsem video na internetu, kde je vidět chlapec, jak si dělá legraci z vybledlého spodního prádla své partnerky.“ uvedla jedna z žen.

Kdyby to bylo jinak, už by to značilo problém

Lékaři s tímto tvrzením souhlasí a dodávají, že kdyby tomu bylo jinak a vagína by neměla své přirozeně kyselé prostředí, mohlo by to značit zdravotní problém. Jakékoliv změny, ať už zabarvení nebo pach vaginálního hlenu by měly být konzultovány s lékařem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články