Syn dostal od svého otce životní lekci, kterou si navždy bude pamatovat. Teď místo hraní her pomáhá s prací na zahradě

Občas se děti zdráhají pomáhat svým rodičům. Je důležité si, ale uvědomit, že nemůžou být na všechno sami a pomoci jim.

líny chlapec hraje hry na PC i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Jako malý každý z vás někdy nechtěl rodičům s něčím pomoci nebo jim někdy odmlouval. Toto pak vedlo k různým sporům a hádkám, které původně vůbec nemusely být nutné. Někdy jste si mohli vzít ponaučení a zase jindy jste zůstali u stereotypního způsobu života jako do té doby. Většinou se takové věci změnili až s postupným stárnutím a nabíráním většího rozumu. Pak spousta lidí přichází k názoru, že se s rodiči vedli spory úplně zbytečně, protože se jedná o malichernosti.

Přesný návod na výchovu není

Tom Edwards vede internetový blog, na kterém sdílí svoje poznatky o rodičovství s ostatními lidmi. Sám ale přiznal, že podle něj správný návod na výchovu dětí neexistuje a netuší, zda to dělá správně. V jednom článku na blogu přiznal: „Říkám, že nemám ponětí, co dělám, protože můj otec tu nebyl, když jsem byl malý.“ To dokazuje to, že se snaží najít cestu, jak své děti správně vést a dostat to, co on nikdy dostat nemohl. Pravého tátu, který bude inspirativním vzorem pro celou rodinu.

Celkově se snaží přiblížit své strasti z rodičovského života a sdílet s ostatními realitu denního života. Navíc se díky jeho vtipným příběhům a historkám baví celý internet. Lidé jsou rádi, když slyší pravdu bez příkras a v komentářích s ním hojně souhlasí a na oplátku zase píší o svých zkušenostech a diskutují s ostatními čtenáři blogu. Naposledy se setkal s vřelým přijetím, díky článku o svém synovi Tristanovi.

Zahrada rodiny iZdroj fotografie: Pixabay

Syn nejprve odmítl pomoci

Otec se snažil poprosit svého jedenáctiletého syna o pomoc, při vykládání jejich auta s hlínou na zahradu. Ta je velmi oblíbená u jeho matky. Nová zemina byla původně jejím přáním k manželovi. Syn se však tvářil nezaujatě a pokračoval v hraní hry na herní konzoli, jak je u něj běžné. Odvětil jen, že teď zrovna nemůže. Otec, ale stále trval na své žádosti a naléhal na chlapce, aby mu šel pomoci. Několikrát si ještě vyměnili pár slov a poté Tristan na zahradu opravdu dorazil.

Změna názoru

Po nějaké době práce se Tristan otočil na otce a zeptal se: „Proč to musíme dělat?“ Ten sám nejprve nevěděl, jak má zareagovat, protože to nebyla zrovna jeho nejoblíbenější věc, pak si vzpomněl na svoji ženu, která má zahradu opravdu ráda. A jen odvětil: Když někoho miluješ, pomůžeš mu.“ Poté si Tom nebyl jistý, zda syna dostatečně přesvědčil, ale více se na to neptal. Dokončili společně všechnu práci na zahradě a šli domů.

Druhý den Toma překvapila fotografie, kterou dostal od své ženy Mel. Bylo totiž potřeba znovu dovézt další hlínu a Tristan byl tentokrát, tak ochotný, že se sám nabídl, že pomůže. Všechnu hlínu odvozil s pomocí kotouče na místo, a když se pak Tom vrátil domů všechna práce byla hotova, pak už mohl jen prohlásit: „Nikdy jsem nebyl na svého syna tak pyšný.“

lopatka-hlina-prace-na-zahrade iZdroj fotografie: Pexels

Dělejte rodičům radost

Je důležité dělat rodičům radost a ukazovat jim úspěchy, aby pak následně mohli být pyšní. Je to ukázka toho, že vás správně vychovali a máte k nim úctu a respekt. Jste vděční za to, co pro vás udělali. Tak na ně nezapomínejte a určitě nabídněte pomocnou ruku, pokud je to potřeba. Zvlášť pokud se jedná právě o takové pomocné práce například pro další členy domácnosti uděláte, totiž radost všem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Aneta

Zobrazit další články