Lékaři se chystali jeho syna odpojit od přístrojů. V tuto chvíli vytáhl pistoli. Ničeho ale nelituje

Jeho syn prodělal mozkovou mrtvici a zemřel. Otec se se ztrátou syna nedokázal smířit a nedovolil lékařům ho odpojit od přístrojů.

                   

Pan George Pickering byl odsouzen k odnětí svobody na 11 měsíců, protože vytáhl na členy lékařského týmu zbraň. Jednal ale v důsledku záchrany svého 27letého syna, kterého se lékaři chystali odpojit od přístrojů. Syn byl klinicky mrtvý a jeho orgány měly jít k dárcovství.

Prodělal mozkovou mrtvici a už se neprobudil

Georgův syn byl nedávno hospitalizován v nemocnici, protože prodělal mozkovou mrtvici. Jeho stav se bohužel nezlepšil a lékaři museli jeho otci oznámit krutou pravdu – jeho syn byl v podstatě mrtvý, jeho mozek přestal nadobro fungovat. To byla pro George obrovská rána, nedokázal se smířit s tím, že se svým synem už nikdy nepromluví. Lékaři požádali rodiče, zda by podepsali souhlas s darováním orgánů jejich syna. Matka souhlas s odpojením od přístrojů a následném darování orgánů se slzami v očích podepsala, ale George nikoli.

i


Otec se se synovou ztrátou nesmířil

Souhlas matky stačil, aby lékaři zahájili odpojování od přístrojů. Když se lékaři přiblížili k jeho lůžku, vytáhl na ně George zbraň a vyhrožoval jim, že jim ublíží, pokud se ho jen dotknou. Rozhodně se nehodlal smířit s tím, že jeho syn má být dárce svých orgánů. Zasáhnout musel až jeho další syn, který otci zbraň sebral. Přivolaná policie byla už v té době na cestě.

i

George však měl pod svou košilí ukrytou ještě druhou pistoli, kterou tentokrát vyhrožoval i své rodině a každému, kdo se jen pokusil k jeho mrtvému synovi přiblížit. George byl velmi rozrušený. Věděl, že nejedná správně a že se ho policie stejně pokusí zpacifikovat. Neměl ale v úmyslu nikomu ublížit, pouze věřil, že jeho syn žije a nechtěl ho nechat dobrovolně zabít. Bojoval za něj ze všech sil a neváhal za něj postavit i vlastní život.


Najednou se stalo něco neuvěřitelného

Zrovna když se policie chystala na George udeřit, stalo se něco zvláštního. Jeho mrtvý syn mu najednou stiskl ruku. Poté to udělal ještě jednou i před všemi přítomnými. Lékaři to uviděli a okamžitě syna vyšetřili. Museli uznat, že se stal nejspíše zázrak, ale jeho mozek začal najednou zase fungovat a byl naživu. George byl tak šťastný, že se pak i dobrovolně odevzdal do rukou policie.

i

Dostal 11 měsíců nepodmíněně

George dostal 11 měsíců odnětí svobody za pokus na ublížení na zdraví. Nelituje však jediného dne, který ve vězení strávil. Zachránil tím svému synovi život. I když to byl možná ten nejzoufalejší čin, jaký mohl udělat, byl rád, že to udělal. George junior je dnes zcela zdráv a vděčí svému otci za svůj život.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články