Tajemná proroctví věštce Nostradama aneb Co nás čeká v příštích dvaceti letech

Někdo o nich hovoří jako o šarlatánech, jiní zase nedají na jejich služby dopustit a radí se s nimi o každém důležitém životním kroku. Řeč je o věštcích, kartářkách a ostatních ezotericky založených osobách, které si většinou za své služby účtují nemalý peníz, což vede skeptiky k znevažování jejich schopností a k pochybnostem o dobrém úmyslu.

Jsou i tací, jejichž předpovědi se do puntíku přesně vyplnily. Jasnozřivost je proslavila po celém světě a zabýváme se jejich slovy mnoho let po jejich smrti. Například bulharská nevidomá věštkyně Vangelija Pandeva Dimitrova – Gušterova, známá pod pseudonymem Baba Vanga, údajně předpověděla rozpad Sovětského svazu, výbuch jaderného reaktoru v Černobylu, přesné datum Stalinovy smrti, teroristický útok na „Dvojčata“, který se uskutečnil 11. 9. 2001, potopení ruské ponorky Kursk a dokonce prý varovala před smrtí princezny Diany. Nebyla jediná, kdo dokázal předpovídat slavné události.

Jak se z nedostudovaného lékaře stal věštec

Nejznámějším věštcem všech dob je bezpochyby Michel de Nostredame zvaný Nostradamus, který žil ve Francii v 16. století. Již ve svých 15 letech znal základy astrologie, která se stala jeho koníčkem. Ve 26 letech se vrhnul na studium medicíny, ze kterého byl později vyloučen. Poté se učil pod dohledem lékaře a filologa Julese-Césara Scaligera.

Po smrti své manželky a dvou dětí, které podlehly moru, začal studovat morovou problematiku v Marseilles. Stal se odborníkem na morovou epidemii, a jakožto jediný ve své době nepřikládal nemoci teologický význam. Snažil se zabránit šíření epidemie pomocí dodržování hygienických návyků a vlastnoručně vyráběných léků. Využívání astrologie v léčitelství ho přivedlo k věštění a začal zakládat svá proroctví na hvězdách. Do svých služeb ho přijala například Kateřina Medicejská, které předpověděl smrt krále Jindřicha II. V roce 1564 se stal dvorním lékařem a rádcem krále Karla IX.

Co nás čeká v dalších letech?

Mnoho skeptiků se dožaduje vysvětlení, proč když předpovídal v zásadě významné události, nedokázal předpovědět pandemii, která aktuálně sužuje celý svět. Máme se tedy obávat jeho slov, nebo jsou to jen básně, které se dají interpretovat jako věštba až poté, co se obávané události odehrají? Čeho se máme podle Nostradama obávat?

  • V letech 2022 – 2041 má dojít k ozbrojeným konfliktům v mnoha zemích. Není řečeno, koho se budou týkat, ani kdo je vyvolá
  • V roce 2023 zasáhne zemi asteroid nebo meteorit, jehož následkem dojde k sérii přírodních katastrof po celém světě. Nejhorší následky pocítí téměř celá Anglie a Jižní Amerika, které postihne hladomor
  • V roce 2024 se v Americe a v Evropě projeví následky zamořování planety
  • Rok 2025 přinese změnu světového řádu. Hlavními tahouny evropské ekonomiky se stane Ukrajina a Bělorusko
  • V roce 2027 se v Indii nebo v Číně dostane k moci nový diktátor, ke kterému bude vzhlížet pětina světové populace
  • V roce 2028 se uskuteční první průzkumný let na Venuši.
  • V roce 2038 vypukne třetí světová válka
  • Na Mars se lidé poprvé podívají roku 2045

Nostradamus předpověděl mnoho dalších apokalyptických události, které se stát měly a nestaly. Například konec světa v roce 2016, který se naštěstí neudál. Zřejmě je lepší brát proroctví s trochou nadsázky.

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Filantropikum.com

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek