Taneční vystoupení polských maturantů vás zaujme svojí ztělesněnou noblesou. Uživatelé internetu nešetří chválou

Samá slova chvály se vznáší nad tanečním vystoupením mladých maturantů z Polska. Působivá choreografie chytne diváka za srdce a pohladí po duši.

maturitní tanec i Zdroj fotografie: Freeimages
                   

Plesová sezóna je v plném proudu a nevyhýbá se ani středním školám. Bývá zvykem, že na maturitním plese studenti předvedou překvapení pro své rodiny a přátelé, nejčastěji v podobě tanečního vystoupení. V Polsku si jako maturitní tanec studenti vybírají tradičně tanec polonéza. Maturanti lycea v polském městě Olštýn se však rozhodli jít proti proudu a za svůj maturitní tanec si vybrali waltz. Tento klasický standardní tanec je velice oblíbený pro svou romantickou stránku a bývá královským tancem na většině svateb.

Náročná, ale nápaditá choreografie

Maturanti zatančili waltz na píseň od popové ikony Lady Gaga „Hold My Hand“, kterou bylo možné slyšet i v současném kasovním trháku „Top Gun: Maverick“. A vypadá to, že volba romantické písně vyjadřující osudovost se pro tento typ tance ukázala jako sázka na jistotu. Výkony tanečníků podtrhlo také jednoduché, ale vkusné a elegantní oblečení – zatímco dívky zvolily bílé vzdušné šaty, jejich taneční partneři se oblékli do černé.

Kromě vizuálního kontrastu barev samozřejmě zaujme samotné provedení vystoupení. Nápaditou choreografii k tanci vypracoval mistr společenského tance Krzysztof Wasilewski, který je zároveň absolventem této střední školy. Kromě základních kroků nechybí ani tolik typické taneční prvky pro waltz, jako jsou zvedací figury, záklony nebo přenášení partnerky po parketu. Absolventi sice po většinu času tancují v párech, ale například v jednu chvíli tančí pouze dívky, které se pak spojí s chlapci, aby se následně všichni zařadili opět do dvojic.

Zatančili s lehkostí a půvabem

Celková síla vystoupení spočívá v jeho jedinečné atmosféře. Maturantům se povedlo zatancovat waltz tak, jak si jeho charakter žádá – lehce, elegantně, s noblesou sobě vlastní, zároveň však s potřebnou dávkou dynamiky a švihu v provedených pohybech. Maturanti jistě strávili nemálo času neustálým tréninkem, ale výsledek je prostě perfektní a všechna dřina a úsilí za to stálo.

Tradice pořádání maturitních tanců se stále těší velké oblibě a je dobré vidět, že jejich úroveň neopadá. Naopak, pro další ročníky nasadili letošní maturanti laťku hodně vysoko. Ačkoliv je video sotva dva týdny staré, má na svém kontě již přes jeden milion zhlédnutí a soudě podle pozitivních komentářů pod ním lze předvídat, že sledovanost u tohoto čísla rozhodně nekončí.

Video s překrásnou choreografií sledujte níže.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Bohumila Kočvarová

Zobrazit další články