Těhotná fenka čivavy se dostala do bezpečí v pravou chvíli, aby mohla porodit svá malá štěňata

Život se s malou čivavou jménem Claire zrovna nemazlil. Policisté ji našli na ulici mezi odpadky. A navíc vypadala, že už každou chvíli porodí.

                   

Kathryn se zrovna dívala na Facebook, když na vývěsce z útulku narazila na fotku Claire. Claire byla starší fena čivavy s velkým těhotenským bříškem a tím nejsmutnějším výrazem ve tváři. Kathryn při pohledu na ni vyhrkly slzy a rozhodla se, že nebohé fenečce pomůže. „Pohled na ni mi zlomil srdce, bylo mi ji tak líto, že jsem prostě musela něco udělat“ řekla Kathryn deníku The Dodo.

Osud se s ní nemazlil

Čivavu jménem Claire našli policisté na ulici mezi odpadky v San Bernardinu V Kalifornii. Vypadala velmi vyděšeně a klepala se strachy. Srst měla špinavou a posetou klíšťaty. Aby toho nebylo málo, Claire byla březí a její bříško bylo už velmi oteklé, vypadalo to, že porodí každým dnem. Policisté okamžitě zavolali na záchytnou zvířecí stanici, aby si pro Claire okamžitě přijeli.

i

Přesné načasování

Claire porodila sama, bez pomoci veterináře, pouze pár dní po příjezdu do psího útulku. Přivedla na svět krásná čtyři štěňátka, jedno z nich však bohužel nepřežilo. Když se tuto zprávu dozvěděla Kathryn, okamžitě přijela, aby si Claire i její štěňata vzala k sobě. Claire se o svá štěňata bála a nechtěla k sobě nikoho pustit. Kathryn proto musela podepsat souhlas s převzetím Claire do svého opatrovnictví na vlastní zodpovědnost.

i

Claiřino zdraví se hroutí

Vše by vypadalo idylicky, kdyby Claire druhý den nedostala vysoké horečky. Její zdraví začalo selhávat a Kathryn se bála, že fenka nepřežije. Dělala ale vše pro to, aby pejsky zachránila. Vzala Claire k veterináři a sama musela zastat funkci psí matky a koupila pro malá štěňata umělé mléko. Po týdnu léčby se konečně dočkala zlepšení. Claiřiny horečky klesly a fenečka dostala zase chuť do života.

i

Šťastný konec

Claire se úplně uzdravila a zdá se, že je nyní konečně šťastná. S radostí pečuje o svá štěňata a také má obrovský apetit. Kathryn ji s radostí dopřává veškeré psí dobroty. Hned, jakmile budou štěňata odstavena od kojení a budou plně naočkována, začnou všichni hledat nový domov. Nakonec se zdá být vše jak má, a i přes tu hrůzu a těžký život, kterým si malá čivava prošla, se cítí skvěle a dává svým malým dětem lásku a skvělou péči jako opravdová máma.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články