Těhotná žena si nutně potřebuje v autobuse sednout. Jak se k ní zachová neznámý muž, je šokující

Těhotná žena jela domů veřejnou dopravou a potřebovala si sednout. To, jak se zachoval muž v obleku, ji přimělo napsat na sociální síť.

                   

Pravidla slušného chování by měl ovládat každý bez ohledu na dosažené vzdělání nebo životní úroveň. V dřívějších dobách se považovalo za samozřejmost pustit sednout v autobuse staré lidi nebo těhotné ženy, aniž by o to musely samy prosit. Dnešní doba je bohužel jiná, někteří lidé jsou skutečně bezohlední sobci a zasloužili by pořádnou lekci.


Těhotná žena si potřebovala v autobusu odpočinout

Třicetiletá Martina nastoupila do přijíždějícího MHD a hledala místo k sezení. Nesla s sebou dvě plné igelitové tašky s nákupem a bylo na ní vidět, že je velmi unavená. Žena byla navíc v osmnáctém týdnu těhotenství. V tomto období u žen hrozí, že při dlouhém stání nebo vydýchaném vzduchu ve veřejných prostorách se jim může snadno zamotat hlava a mohou omdlít.


Muž v obleku ji nepustil sednout

Žena hledala místo na sezení, když spatřila jediné volné sedadlo vedle muže v obleku. Na první pohled bylo znát, že je muž vysoce postavený. Na volném sedadle však držel ruku. Žena k němu přistoupila blíž a zdvořile se ho zeptala, zda si může sednout. Muž ji odpověděl, že ne, že je místo obsazené. Žena se tedy zeptala, komu místo drží, když v autobuse kromě ní už nikdo jiný nestojí. Muž na její otázku neodpověděl a znovu jen zopakoval, že je místo obsazené.


Muž se choval vůči ženě velmi vulgárně

Žena se s mužem nechtěla dohadovat, a tak chvíli stála vedle prázdného sedadla. Po nějaké době se jí ale začala motat hlava a poprosila muže znovu, aby sundal ruku ze sedadla, že si potřebuje odpočinout, protože je těhotná a není jí dobře. Na to muž reagoval, že její těhotenství není jeho problém a ruku přesto nesundal.

i


Žena si mu sedla na ruku

Po nějaké době už to žena skutečně nevydržela, protože ji začala silně bolet bedra. Když muž po opakovaných prosbách neustoupil, prostě si mu na ruku sedla. V tu chvíli muž vyskočil a začal ženě sprostě nadávat a křičet na ní, co si to k němu dovoluje. Nejhorší na tom všem bylo, že nikdo z dalších cestujících se těhotné ženy nezastal, ani jí nenabídl vlastní sedadlo. Všichni jen pozorovali, co se bude dít. Muž na ní nepřestával křičet až do té doby, než vystoupila.


Žena se se svým zážitkem svěřila manželovi

Žena se později s tímto zážitkem svěřila doma manželovi. Čekala, že ji podpoří a podá na arogantního muže stížnost. K jejímu velkému překvapení se však manžel postavil na stranu muže v obleku. Řekl ji, že se zachovala nevhodně a muže tím společensky znemožnila, ačkoli mu vysvětlovala, že byla velmi unavená a potřebovala si jen na chvíli odpočinout. Žena byla jeho odpovědí v naprostém šoku a začala pochybovat o tom, že si vybrala správného otce pro své budoucí dítě.

i


Zoufalá se pak svěřila s tímto otřesným zážitkem na sociálních sítích a varovala před tímto chováním ostatní těhotné ženy. Takovou hromadu rozhořčených odpovědí ani sama nečekala. Lidé ji pochopitelně podpořili a sdíleli její příběh, aby se dostal mezi co nejvíce lidí a nejlépe i k danému muži. Za takové bezohledné chování by si zasloužil být patřičně potrestán nejen on, ale i její manžel!

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články