Měla pozitivní těhotenský test, s přítelem se nemohli dočkat, ale lékař jim sdělil drtivou zprávu, o dítě přišli

Občas se plány nedaří tak, jak by měly. Člověk by měl vždy počítat i s neúspěchem, ačkoliv to bývá často velmi náročné a těžké se s ním vyrovnat.

                   

Lucy a Jack se konečně dočkali, po třech letech se jim opět poštěstilo, budou mít další dítě. Měli spolu už jedno, syna Harryho. Lucy se dlouho nedařilo otěhotnět, byla z toho zoufalá, protože první těhotenství se podařilo takřka ihned. Navíc bylo bezproblémové a ona si ho užívala plnými doušky. S přítelem dlouho čekali, dokonce byli i na testech, zda-li se s nimi něco nestalo. Všechny testy vyšly negativně a Lucy o pár týdnů později zjistila, že je těhotná. Oba byli nadšení, protože ještě nevěděli, co je čeká.

Otřesná zpráva

Těhotenství zatím oznámili jen nejbližší rodině, ale ta nebyla moc nadšená. Již od začátku jim říkali, že toto období pro ně nebude tím nejlepším. Jako důvod uváděli, že první těhotenství bylo krásné a dokonalé. To druhé už tak růžové nebude. Oni jim na to ale odpovídali, že se mýlí, že to tak nebude. Lucy se cítila výborně, nemohla se toho pocitu nabažit a Jack ji podporoval. Termín první kontroly se snažili sehnat co nejdřív. Oba se těšili, až na ultrazvuku uvidí své další dítě. Ale jak se blížil den D, začali mít oba trochu obavy.

i

Už jen cesta autem byla pro ně psychicky náročná. Báli se, že předpověď jejich příbuzných vyjde, a že se stane něco hrozného. V čekárně už jen tiše seděli a modlili se, aby byl jejich potomek v pořádku. Potom co přišli na řadu, se jich doktor ptal na informace, jak těhotenství zatím probíhá, jak se oba cítí a tak dále. Lucy byla připravena na ultrazvuk, lehla si a ani nedutala, bála se. Ovšem doktor měl vážný výraz, a to oba značně znepokojilo. Bylo jim oznámeno, že žádné dítě nečekají, že jsou to pouhé cysty, které vznikly nedokonalým oplodněním vajíčka.

Znovu od začátku

Oběma se zhroutil svět přímo před očima, žádné dítě nebylo a ani nebude. Dostali spoustu informací, jak se v této situaci zachovat a jaké budou následující kroky. Lucy byla na operaci, kde ji odstranily z dělohy všechny cysty. Po několika měsíční rekonvalescenci je opět možné začít se snažit o dítě. Ale tentokrát do toho nejdou s takovou vervou, protože ví, co by je mohlo čekat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články