Život je dar a to, že smrt může být blíž, než si jsme schopni připustit, lze vypozorovat již na projevech těla

Smrt je nedílnou součástí života a říká se, že nikdo neví dne ani hodiny. Ale v případě, že si začnete všímat znameních, které vám vaše tělo dává, lze předurčit, kdy přijde.

ruce lékař deka i Zdroj fotografie: Pexels
                   

V dnešní době se lidé rádi vracejí ke kořenům, snaží se o návrat k pospolitosti s přírodou a také více vnímají své tělo. Existuje mnoho knih a článků o tom, jak rozpoznat, co se nám snaží tělo sdělit. A tak je to i se smrtí, která se dá předurčit třeba v případě těžkého onemocnění. Ale díky všímavosti starších lidí, lze předpovědět smrt i podle zvláštních znamení, která vysílá tělo. Je však těžké přijmout, že nad životem nikdo nemá žádnou moc, přestože se snaží sebevíc a pečuje o své zdraví.

Znamení, že je život u konce

V případě některých znamení těla je velmi těžké si připustit, že by se mohlo jednat o blížící se smrt. Některých je snadnější si vůbec nevšímat a některé si vysvětlit tak, aby byl mozek schopný to snadněji přijmout. První z nich jsou chladné končetiny. Když je člověk na pokraji smrti, jeho končetiny se neustále ochlazují. Ruce a nohy jsou na dotek ledově studené. Začíná se měnit i barva kůže. Z přirozené barvy na bílou, což je způsobené špatným oběhem krve.

Dalším znamením je spánek. Člověk může samozřejmě cítit potřebu častějšího a delšího spánku i v mladém věku, což může být způsobeno větší fyzickou námahou nebo i zimním obdobím. Ale člověk nemocný nebo starý, který se už chystá odejít, spí stále více a více. Za to je zodpovědný velmi pomalý metabolismus. Je dobré s takovými lidmi hodně mluvit a držet je za ruku, aby se jejich odchod trochu oddálil tím, že ještě neusnou.

kámen červená růže iZdroj fotografie: Pexels

Další znamení těla

Lidé na konci života, jsou často zmatení. Nevědí, kde přesně jsou, nedokáží rozpoznat, kdo s nimi právě hovoří nebo v jaké fázi života jsou. Tuto poruchu též způsobuje metabolická změna. Zmateným lidem je dobré co nejčastěji opakovat, kdo jsou atd. a přivést je k dobré náladě. K odchodu ze světa patří i úzkost. Čeho člověk nedosáhl, ale chtěl nebo čeho se vzdal. Člověku s úzkostí je dobré připomínat, co všechno v životě dokázal a kolik dobrého vykonal, aby mohl odejít spokojený.

Znamení, že se blíží poslední minuta se dá vypozorovat i u dýchání. Mění se dýchací rytmus a nepravidelné dechy a vzdechy jsou nejčastějším varováním, že je smrt nablízku. Vždy je velmi obtížné přijmout smrt, ať už někoho blízkého nebo vaší, ale je potřeba si uvědomit, že je to běžná součást života. Americký spisovatel, nakladatel a výtvarník Elbert Hubbard pronesl citát: „neberte život příliš vážně, stejně z něj nikdo nevyvázne živý.“

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články