Princ Harry vydal autobiografii, ve které odhalil tajemství, které si v sobě nosil dlouhá léta a obdržel za to klinickou diagnózu

Mladší ze synů krále Charlese III., princ Harry, sepsal své paměti v autobiografii nazvané „Spare“ („Náhradník“). Kromě jiného si tím vysloužil i klinickou diagnózu.

princ Harry a kolem mnoho lidí i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vévoda ze Sussexu, princ Harry se rozhodl prolomit mlčení a sepsal knihu s českým názvem „Náhradník“. Popisuje v ní své dětství, vztahy v královské rodině a své pocity z různých událostí. Kromě toho, že tím rozzuřil otce, krále Charlese III. i bratra, prince Williama, zapsal se i do Guinessovy knihy rekordů za nejrychleji prodávanou knihu všech dob. Nyní si vysloužil i klinickou diagnózu od Dr. Gábora Maté.

Diagnóza pro prince

Princ Harry se zúčastnil rozhovoru, který trval pouhých 90 minut s dr. Gáborem Maté. Gábor Maté je kanadský terapeut a autor knihy „Mýtus normálu“, zároveň se o něm říká, že je odborník na „toxická“ traumata. Princi Harrymu stanovil údajně zjevnou „klinickou diagnózu“. V živě vysílaném pořadu Zoom Gábor Maté oznámil, že po přečtení Harryho pamětí v knize „Spare“ má pro prince hned několik diagnóz.

Gábor Maté v pořadu řekl: „Ať se ti to líbí nebo ne, diagnostikoval jsem ti ADD. Člověk s tím může souhlasit nebo ne.“ ADD je označení pro poruchu pozornosti bez hyperaktivity. Jedinci, kteří trpí ADD mohou působit, jako by žili v jiném světě. Často bývají zasnění, nereagují na podněty, obtížně se soustředí, pokud je téma nezajímá nebo je potřeba soustředění delší dobu. Porucha pozornosti je celkem nenápadná a každý jedinec trpící ADD může prokazovat jiné příznaky.

Rozhovor s princem

Princ Harry v rozhovoru s Gáborem Maté hovořil o svém problematickém dětství, o tom, jak ho Meghan „zachránila“, o svém vlastním užívání drog a o válce v Afghánistánu. Rozhovor s doktorem vzbudil pozornost i tím, že byl zaměřen na Harryho dětství a vztah s rodinou. Harry se o svém bratrovi nezmínil přímo, ale skutečnost, že mluvil o bojích se svou rodinou a svých zážitcích z dětství, vyvolala otázky, jaký je vztah mezi královskými bratry.

Harry tvrdil, že jeho trauma zmírňoval psychedelickými drogami a popisoval to jako formu čištění filtru života. Drogy mu poskytovaly pocit úlevy, uvolnění a pohodlí a věří že měly zásadní vliv na jeho život. Princ se vždy cítil být odlišný od ostatních členů královské rodiny a tento pocit s ním sdílela i jeho matka, princezna Diana. „Už od mladších let jsem se cítil trochu jiný, než zbytek mé rodiny. A vím, že to máma cítila stejně,“ prozradil Harry.

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články