TESCO učinilo důležité oznámení, které se týká všech zákazníků. Díky tomu sníží množství plastového odpadu

Obchodní řetězec Tesco plánuje zrušit používání jednorázových sáčků na zeleninu a ovoce, aby tak snížilo množství plastového odpadu.

nákupní vozíky v Tescu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V České republice je opravdu velké množství obchodních řetězců a supermarketů, ve kterých mohou lidé nakupovat nejen potraviny, ale také spotřební zboží a elektroniku. Díky pravidelným akcím a slevám jsou tyto obchody oblíbené a často vyhledávané. Jedním z takovýchto řetězců je i TESCO, které nyní přišlo s důležitým oznámením týkajícím se jednorázových sáčků.

Jak vlastně Tesco vzniklo

Tesco je britská obchodní skupina provozující síť stejnojmenných hypermarketů a supermarketů v pěti zemích světa. V některých státech se dokonce zabývá poskytováním telekomunikačních a bankovních služeb a provozem čerpacích stanic. Ve Spojeném království bylo Tesco v roce 2022 největším obchodním řetězcem, v Irsku pak jedním ze tří největších. Díky vysokým tržbám se v roce 2021 stalo 13. největší maloobchodní společností na světě.

Tesco založil ve Velké Británii obchodník Jack Cohen, syn židovských imigrantů z Polska. V České republice začalo Tesco podnikat v roce 1996, když koupilo 6 obchodních domů od amerického řetězce K-Mart. První hypermarket byl otevřen v říjnu 1998 v Praze na Zličíně. V únoru 2023 v Česku fungovalo celkem 187 prodejen této sítě.

Ruší se jednorázové plastové sáčky

Nyní Tesco oznámilo, že od nynějška lze v obchodech používat biologicky rozložitelné nebo takzvané opakovaně použitelné sáčky. Ty budou k dispozici na všech prodejnách, a nahradí tak oblíbené igelitové sáčky. Zákazníci si navíc mohou, stejně jako dříve, přinést s sebou vlastní tašky. Navíc se u vchodu většiny prodejen pravidelně nachází kartonové krabice od výrobků, které jsou zdarma, a nakupující si v nich mohou zboží odnést.

sáček na ovoce iZdroj fotografie: Pexels

Ekologickým krokem Tesco snižuje množství plastového obalu. Cílem je podporovat ekologicky šetrné nákupní návyky a v rámci toho minimalizovat množství plastového odpadu vznikajícího v provozovnách a domácnostech. Současně s vyřazením jednorázových plastových sáčků chtějí přejít na ekologičtější obalové materiály, které ušetří až 500 tun plastového odpadu ročně.

„Nově zavedené biologicky odbouratelné sáčky lze kompostovat, zatímco opakovaně použitelné tašky lze znovu použít při každém nákupu. Mnohdy však – například v případě trsů banánů nebo cukety – nejsou nutné ani ty, a tak ty, kteří k nám chodí, vyzýváme, aby nakupovali pokud možno bez obalu. Věříme, že zákazníci změnu pochopí a pozitivně přijmou s ohledem na udržitelnost, abychom společně mohli udělat ještě více pro ochranu naší planety,“ uvedla vedoucí komunikace Tesco.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články