Pouhých 10 % lidí zjistí, kam se na obrázku schovala kočka, ultimátní test pozornosti si musí zkusit každý

Mozek se má trénovat stejně jako tělo. Bohužel zde nepomůžou činky, nýbrž různé hry a obrázky. Tento test se schovanou kočkou vyřeší jen málokdo.

mourovaná kočka i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Tělo se cvičí denně, aniž byste si to jakkoliv uvědomovali. Denně chodíte a zvedáte předměty, někdo chodí po práci ještě běhat nebo chodí do posilovny, dělá jógu či další možné sporty. Pohyb je pro tělo neskutečně důležitý, poněvadž se cvičením zpevňují svaly, které, jsou-li uvolněné, mohou způsobit například bolesti zad. Navíc se zlepšuje kardiovaskulární systém, což působí jako prevence před srdečními chorobami. A v neposlední řadě, endorfiny, uvolňující se během aktivity, dělají zkrátka zázraky. Bohužel o tělo se člověk dovede postarat, ale co takový mozek.

Prevence je základ

Hádanky, rébusy či hry k zapamatování si informací působí skvěle na procvičení mozku, paměti a pozornosti. Ta se trénuje nejlépe párkrát za týden, při nejlepším každý den. Takové cvičení působí jako prevence před různými nemocemi, včetně takové Alzheimerovy choroby. Na internetu se dá najít mnoho testů, které se dají dělat v průběhu dne, žádný není lepší ani horší, každý funguje trochu jinak. Je to vlastně to samé, jako byste šli dělat dřepy v posilovně a stěžovali si, že u toho nezapojujete biceps. Je dobré testy střídat, aby se trénink nestal monotónním.

test kočka schovaná ve květinách i

Na náhledovém obrázku se nachází rostlina jménem sansevieria, v češtině známé pod názvem tenura. Je to pokojová rostlina, která vydrží snad všechno, teplo, zimu, vlhko, ne nadarmo se jí přezdívá tchynin jazyk. Vaším úkolem je teď na obrázku najít kočku, která se tam schovala. O kočkách je známé, že milují různá místa, kde mohou číhat na svou kořist. Kočka domácí sice nemá nač číhat, ale instinkt lovící šelmy jí zůstal. Jde o moment překvapení, kdy na svou kořist bafnou, občas tímto vystraší i vlastní majitele.

Nikdy není pozdě

Určitě jste šikovní a zvládli jste najít kočku na obrázku. Opravdu se schovala velmi šalamounsky, nikdo by jí tam nečekal. Nutno dodat, že tento test zvládne zhruba 10% lidí, takže jde vidět, že máte paměť, mozek i pozornost v dokonalém stavu. Ale sále je dobré mít na paměti, že tato kondice není na celý život a párkrát do týdne si udělat nějaký ten test není na škodu. A pokud jste na řešení nepřišli, nezoufejte. Pozornost, stejně jako tělo, se dá trénovat v každém věku a nikdy není pozdě začít. Důležité je se k tomu dokopat, pak už to jde samo.

Květina s ukrytou kočkou i
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články