Tipy, jak vytvořit z nudných květináčů originální umělecká díla

                   

Možná jste si už všimli, pokud si domů rádi kupujete květiny, že většina z nich je v obchodech prodávána v plastových, zpravidla hnědých, květináčích, které jsou sice ideální pro jejich pěstování, ale moc parády nenadělají. Dnes pro vás máme několik nápadů, jak si tyto květináče ozdobit, aby váš interiér vypadal krásně, stylově a útulně. Vezměte do zbraně lepicí pistoli.

Navlékněte květináčům sukni

Pokud máte doma staré tričko, šátek nebo povlak na polštář, můžete je znovu použít jako pokrývku rostlin. Rozstřihněte látku na požadovanou velikost a přilepte ji nebo všijte kolem květináče. Tkaninu odstřihněte těsně nad dnem, aby se nenamáčela v talířku, kam poteče voda. Vzor můžete použít, jaký chcete.

Použijte staré hračky

Pokud si uděláte chvilku, abyste se doma prohrabali v krabici se starými hračkami, nepochybně najdete jeden nebo dva kousky, s kterými si už vaše děti nehrají. Nalepte je na obyčejný květináč. Mohou to být použité kostky, kusy dřevěné skládačky, prostě cokoli.

Oblékněte je do ponožek

Vytvořte si takové legíny pro rostlinky. Odřízněte špičku ponožky a vytáhněte ji až k okraji květináče. Mělo by to jít snadno, ponožky jsou krásně strečové, tvar květináče hezky obtáhnou. Použijte trochu lepidla, aby ponožka dobře držela.

Použijte provázek

Omotání květináče provázkem je rychlý způsob, jak si vyzdobit a vystavit vaše rostliny. Vytvoříte jistý vzhled košíku a vše bude vypadat přirozeně.

Úvodní obrázek: Pixabay, Autor: Martina Motlová

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články