Tipy zkušených floristek, jak udržet řezané tulipány co nejdéle čerstvé

                   

Tulipány jsou neodmyslitelnou součástí jara. Pěkně uspořádané řezané tulipány ve váze dokonale ozdobí interiér a dodají mu jarní nádech. Je tedy veliká škoda, když po pár dnech zvadnou a vy je musíte vyhodit. Pravděpodobně jste již slyšeli o některých tipech, jak mohou řezané květiny vydržet déle než obvykle, ale existuje pár triků, jak pečovat o tulipány, o kterých zřejmě ještě nevíte.

Zastavte růst stonků

Stonky tulipánů mají při koupi přesně tu správnou délku, aby mohly ve váze dobře stát. Teplo v místnosti způsobí, že stonky dále rostou. To zapříčiní, že květy začnou brzy vadnout. Abyste růstu stonků zabránili, pomocí ostrého nože stonek nařízněte asi jeden centimetr pod květem.

Nekombinujte je s dalšími jarními květinami

Nikdy nedávejte tulipány dohromady s narcisy, i když chápeme, že je velice lákavé míchat tulipány s dalšími jarními květinami, ale nedělejte to. Zejména narcisy vypouštějí do vody sliz, který tulipánům nesvědčí a rychleji vadnou.

Nechte je na chladném místě

Jednoduchým, ale velmi účinným trikem, který pomůže vašim tulipánům vydržet déle, je umístit vázu s řezanými květinami na chladné a tmavé místo přes noc. K tomu jsou zvláště vhodné garáže nebo suterén.

Více vody

Pamatujte na to, že tulipány jsou velmi žíznivé květiny, proto jim dopřejte dostatečné množství vody. Vodu měňte každé 2 – 3 dny.

Úvodní obrázek: Freepik: Zdroj: Wunderweib.de

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články