Trápí vás často suché rty? Pak možná pijete příliš oblíbeného nápoje

Pokud vás často trápí suché nebo popraskané rty, možnou příčinu můžete najít ve vašem oblíbeném nápoji. Suché rty mohou být známkou toho, že pijete příliš mnoho kávy. Možná je dobrý nápad občas kávu vyměnit za šálek čaje.

Káva a dehydratace

Ráno si udělejte čas na kontrolu. Probudíte se s měkkými lesklými rty? Nebo jsou suché a popraskané? Může to být známka dehydratace, která je často způsobena špatnou volbou nápoje než nedostatkem tekutin. Kofein obsahuje látku, díky které chodíte častěji na záchod, protože stimuluje tvorbu moči v ledvinách. Proto nakonec kávou ztrácíte vlhkost rychleji, jste dehydratovaní a vysušení.

Velká sklenice vody

Spousta z nás dělá jednu velkou, zásadní chybu. Jakmile ráno rozlepíte oči, zapínáte kávovar. Musíte si uvědomit, že během noci ztrácíte vodu, proto je třeba ji doplnit, ne ještě podpořit její další ztrátu. Nejlepší je začít den dvěma velkými sklenicemi vody. Probudí vás lépe než káva, protože váš mozek je dehydratován kvůli nedostatku vody. Potřebuje ji, aby znovu správně fungoval.

Suché rty

To, že vaše tělo není spokojené s ranním šálkem kávy můžete vidět na svých rtech. Ty vysychají, a proto rychleji praskají. Balzám na rty v tomto případě nepomůže, tedy jen na chvíli. Problém suchých rtů nejčastěji pochází z konzumace kávy. Stačí trochu častěji střídat kávu s vodou a vaše rty vám poděkují.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mindbodygreen.com

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek