Trik, jak zabránit neustálým zastávkám na toaletu při dlouhé cestě autem

                   

Jet na dovolenou autem je velmi příjemné, pohodlné i levnější než jiné způsoby cestování. Drobnou nevýhodou cestování autem na dlouhé vzdálenosti je potřeba neustálého zastavování na toaletu. Bohužel ta vždy není k dispozici a vy i vaše společnost se může potýkat s nepříjemnou situací. Zejména s malými dětmi je to ještě složitější, ale naštěstí existují osvědčené tipy a triky, jak častým zastávkám zabránit. 

Zastávky vás během jízdy autem neminou

Pokud jste někdy vyrazili na dlouhou cestu autem s dětmi, zaručeně jste neustále poslouchali: „Mami, musím čůrat!“ Nepochybně víte, jak nepříjemné je neustále hledat možnosti, kam si dojít na záchod. Zejména v případě, že na obzoru není žádná čerpací stanice nebo rychlé občerstvení. Naštěstí můžete udělat hodně, abyste těmto druhům situací předešli. Stručně řečeno: hlavní myšlenkou je snížení tlaku na močový měchýř. Jak to udělat?

Jednou na záchod samozřejmě budete muset

Moč z močového měchýře nakonec samozřejmě půjde ven. Průměrně se do močového měchýře vejde asi půl litru moči. Vaše tělo ale dostává první podněty již při 150 až 200 mililitrech tekutiny v močovém měchýři. Čím více pijete, tím častěji musíte čůrat. To ale vůbec neznamená, že byste se museli během dlouhé jízdy dehydratovat, abyste nepotřebovali na toaletu. Rozhodně vám ale pomůže, když bude pít trochu méně. Pijte menší množství po delší dobu místo toho, abyste vypili celou lahev na posezení.

Dráždivé nápoje

Otravní nemusí být jen ostatní cestující, ale také určité druhy nápojů. Sycené nápoje a nápoje s kofeinem dráždí močový měchýř a nutí vás chodit na toaletu víc, než by vám mohlo být milé. Když je během cesty vynecháte, nebudete muset zastavovat příliš často. Totéž pochopitelně platí i pro alkohol, ale ten zaručeně nepijete, když sedáte do auta. Když se budete držet těchto jednoduchých tipů, vaše cesta bude mnohem příjemnější a dříve také dorazíte do cílové destinace.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Maxvandaag.nl

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články