Znáte tento trik na usínání, který používají především vojáci? Pomocí něj můžete usnout i za 2 minuty

Pokud patříte k lidem, kteří mají problémy s usínáním, jistě oceníte tento trik, díky kterému dokážete usnou klidně i do dvou minut.

vojáci spí na zemi se psem i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Každý jistě zažil náročný a dlouhý den v práci, ve škole či kdekoli jinde. Po takovémto dni tedy není nic lepšího, než se zachumlat do útulné postele a usnout. Často se ale stává, že spánek nepřijde hned, ať je člověk jakkoli unavený. Ať dělá, co dělá, někdy se prostě nedaří usnout. A takové několika hodinové koukání do stropu je opravdu stresující. Naštěstí američtí vojáci přišli na to, jak určitě usnou klidně do dvou minut.

Vojáci vymysleli spolehlivý a jednoduchý trik

Statistika uvádí, že více než 50 % Čechů má problémy se spánkem. I když jsou unavení, usnout jím trvá v lepším případě minimálně půl hodiny. Znáte to? I když si lehnete a přetočíte se ze strany na stranu, spánek nepřichází. tím se vaše energie ještě více snižuje. Možná je to kvůli stresu, kterému denně čelíte. Fakt je ale jeden – bez spánku není člověk schopen normálně fungovat. Díky americkým vojákům, kteří spánek potřebují, existuje návod na rychlé usínání.

Mnoho lidí si myslí, že vojáci musí mít velké problémy s usínáním, protože většinou spí v hrozných podmínkách. A také z důvodu nepředstavitelných zážitků všedního dne, jehož součástí jsou neustálé rány a výstřely. Během 2. světové války se někteří dokonce snažili nespat vůbec, ale efekt byl vždy stejný, a to únava a nedostatek racionálního uvažování. A tehdy někdo vymyslel spolehlivý a jednoduchý trik, který pomáhá usnout klidně do 2 minut. Vojenská škola v USA tuto metodu doporučuje, ať už jdete spát ve dne nebo v noci.

Jak na usínání?

Stačí dodržet tyto čtyři kroky.

žena na posteli se škraboškou na spaní, nespavost iZdroj fotografie: Pexels

KROK 1

Tento krok je nesmírně důležitý. Zahrnuje uvolnění všech obličejových svalů, kterých má člověk celkem 43, včetně jazyka, čelisti a svalů obklopujících naše oči. Zavřete oči a relaxujte. Mnoho lidí říká, že je nejlepší usnout, když se plně protáhnete. Ukázalo se však, že vojáci jsou vycvičeni k usínání v sedě. Chodidla by měla být umístěna rovně na povrchu a ruce je třeba volně položit na kolena.

KROK 2

Jakmile uvolníte obličejové svaly, zkuste uvolnit také ramena. Několikrát se zhluboka nadechněte, aby se snížilo napětí ve vašem těle. Soustřeďte se na to, co děláte. Zkuste se uvolnit od bicepsů, přes předloktí až po dlaně a prsty. Toto vše opakujte do té doby, než si budete jistí, že v horních partiích těla nepociťujete žádné napětí.

KROK 3

Nyní je na řadě relaxace nohou. Tak, jako jste v předchozím kroku začali u paží, zde odstartujte uvolnění u stehen, přes lýtkové svaly až po kotníky a chodidla. V této fázi byste měli cítit, že je celé vaše tělo uvolněné a zrelaxované.

žena spí v posteli iZdroj fotografie: Pexels

KROK 4

A právě teď přichází ta nejtěžší část. V tomto kroku je totiž důležité vyčistit vaši mysl. Snažte se tedy zapomenout na to, co se vám dnes stalo, na problémy i resty. Nic neplánujte na nadcházející dny. Vše odsuňte stranou. Pokud se vám to nepodaří, jsou zbývající kroky bezpředmětné, protože myšlenky na situace z běžného života opět způsobí zkraty ve vašem těle. Je třeba se soustředit pouze a jen na své tělo. Pokud vše provedete správně, přijde již zasloužené usnutí a spánek.

Zda patříte k lidem s poruchami spánku, nebo často nemůžete dlouho usnout, rozhodně tuto metodu vyzkoušejte. Je v ní nejdůležitější uvolnění, relaxace a naprosté vyčištění mysli.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články