Z idylické dovolené noční můra. Matka se synem se stali terčem útoku na veřejné pláži během dne

Ačkoliv si lidé jedou obvykle na dovolenou odpočinout a zrelaxovat, občas se to drama zkrátka vyskytne a uvolněnou atmosféru tak naruší.

tuleň útočící z moře
                   

Na společnou dovolenou se celá rodina velmi těšila, měli letět do Kapského města začátkem července. Dovolenková nálada byla na všech třech znát již od června. Jak už to tak bývá, nehoda se stane zrovna, když ji nejméně čekáte. Tatínek James si nešťastně zlomil nohu během pádu z kola a nebyl schopen chůze. Maminka Lena byla donucena změnit rezervaci na dvě osoby, protože nechtěla zkazit celý zážitek svému synovi Chrisovi. Jak bylo naplánováno, odletěli spolu a pravidelně si s Jamesem psali a volali.

Romantická procházka po pláži

Vše šlo krásně, oba si to užívali a zatím doma se o Jamese starala jeho maminka. Denně mu nosila jídlo a občas lehce poklidila. Lena se zatím rozhodla, ukázat Chrisovi Clifton Beach, nádhernou písečnou pláž. Během jejich procházky si povídali, jedli zmrzlinu, běhali do vody a zpět a fotografovali domů tatínkovi co to šlo. Celý vysmátí se začali vracet směrem k jejich hotelu, když v tom se z vody vynořil lachtan, který automaticky zaútočil na malého Chrise i na jeho maminku. Lena se snažila tuleně odtrhnout, ale nedařilo se jí to.

@thesicilianwifey Seal Attacks twice! #cliftonbeach #sealattack #capetownbeach ♬ original sound – The Sicilian Wifey

Na pomoc jim přispěchali okamžitě záchranáři a lidé, kteří je uviděli. Taktéž nebyli schopni tulení mládě odtrhnout od osob, proto jej jeden muž vzal za ploutve a hodil do moře. Tuleň opravdu odplaval pryč, ale nebyl první ani poslední, kdo toto vyzkoušel. V posledních měsících se totiž těchto incidentů stalo hned několik, že tuleň nebo jeho mládě, zaútočili na návštěvníky pláže. Leně ani jejímu synovi se nic velkého nestalo, měli pár škrábnutí a kousnutí, jinak nic. Během dvou hodin byli propuštěni zpět na hotel.

Nehoda jako každá jiná

Lena celou situaci popsala Jamesovi, který začal doma panikařit. Musela ho několikrát ujišťovat, že jsou v pořádku. Nemohl se dočkat, až je znovu obejme a nedopustí, aby se něco takového opakovalo. Všichni záchranáři apelují na lidi, aby si s sebou na pláž nebrali malé domácí mazlíčky, kteří představují potravu pro mořské živočichy. Zkrátka, chování se mění podle hladu, což znamená, že malý tuleň musel mít hlad enormní. Jinak by si nedovolil zaútočit na lidi.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články