Smrt dlouholeté učitelky odhalila nečekané a šokující tajemství, které všechny naprosto ohromilo

Práce s dětmi není nikdy jednoduchá. Tato učitelka o tom věděla své a proto po své smrti nečekaně všechny překvapila.

                   

Genevieve Via Cava pracovala dlouhých 45 let ve zvláštní škole jako speciální pedagog. Jejím každodenním chlebem bylo dát postiženým dětem šanci na pozitivní vývoj a lepší život a i přes všechny problémy, které měla škola, přes všechny těžké případy dětí a v těžké době, nikdy neztratila víru a pomáhala těm, kteří to potřebují nejvíc, totiž dětem. Při tom ale tajila své úmysly.

Dlouhé roky šetření

Genevieve sbírala a šetřila peníze neuvěřitelných 40 let a každý výběr rozdělila na účty nezbytné potřeby a úspory. Nikdo ale netušil, že má žena vůbec nějaké úspory. Nikdy necítila potřebu kupovat si luxusní auta, dům nebo drahé šperky. A dávat nějak na obdiv svůj majetek, jako je dnešním standardem. Její plány a cíle byly srdečné a možná za hranicí chápání mnoha z nás. Neměla žádné děti ani blízkou rodinu. Děti, které vzdělávala pro ni byly vždy nejdůležitější.

i

Když v úctyhodných 88 letech, v roce 2011, zemřela, ukázalo se, že se rozhodla zajistit škole a dětem v ní lepší budoucnost. Za ta čtyři desetiletí totiž nasbírala a našetřila obrovské jmění, které odkázala právě „své“ zvláštní škole. Ale nikdo nevěřil vlastním očím, když přišel šek s tímto darem. Genevieve totiž odkázala škole, ale hlavně dětem ohromnou částku – 1 milion dolarů!

Peníze pro děti

Ředitel školy Dumont Emanuele Triggiano řekl deníku New York Times: „nepřekvapilo mě, že se chystala něco věnovat“ a vysvětlil, že Genevieve zmínila, že jim něco odkáže až zemře. „překvapením bylo množství peněz, které nám dala“ dodal. Tolik peněz od prosté speciální pedagožky určitě nikdo nečekal, svou práci ale jistě milovala a pomohla spoustě dětem k lepšímu životu.

Dar se nyní použije na jedno stipendium ve výši 25 000 dolarů ročně na postsekundární vzdělání pro studenta se speciálními potřebami. Kevin Cartotto, obchodní správce školy, se vyjádřil, že peníze budou uloženy do fondu s výhodným úrokem. A také řekl, že to byl největší finanční dar, jaký kdy tato škola dostala. Budeme tedy doufat, že stipendijní program bude pokračovat i nadále a dostane tak šanci mnohem více dětí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články