Chlapec musel okamžitě do nemocnice po tom, co mu učitelka stříkla do oka lepidlo na umělé nehty

Tohle nechce žádný rodič zažít. Teprve roční chlapeček se stal obětí nepříjemné nehody. Učitelka byla ze školky propuštěna.

                   

Maminka dala syna do jeslí a doufala, že o něj bude dobře postaráno. Místo toho se dočkala telefonátu, který ji šokoval. V jeslích došlo k nešťastnému incidentu, kdy se chlapci do oka dostalo lepidlo na nehty. Se slepeným a oteklým okem, tak musel chlapec okamžitě do nemocnice. Matka zvažuje, že bude zařízení žalovat.

Učitelka si spravovala umělé nehty

Nešťastná událost se stala v anglickém Skiptonu, v místních jeslích pro děti do tří let. Teprve roční Jack si hrál s učitelkou. Ta však neměla úplně dobrý nápad, když se rozhodla, že si spraví ulomený umělý nehet. Při manipulaci s tubou však lepidlo vystříklo, tak nešťastně, že zasáhlo Jackovo oko.

Později ředitelka zařízení uvedla, že všichni začali okamžitě jednat. Poskytli chlapci první pomoc a zavolali záchranáře. Ti řekli, aby dítě okamžitě odvezli do nemocnice. Lékaři se podařilo Jackovi lepidlo z oka vyčistit a jeho zrak tím nebude nijak ovlivněn. Měl ještě několik dní oteklé oko, ale naštěstí se rychle bez následků zotavil.

Nepozorná zaměstnankyně dostala okamžitou výpověď

Jeho osmnáctiletá matka Aimee uvedla, že byla velmi naštvaná, když se vše dozvěděla a má v plánu jesle žalovat: Zavolali mi, že Jack má lepidlo v oku. Jsem naštvaná, opravdu naštvaná. Vkládám do nich veškerou svou důvěru a pak se stane tohle. Jeho zrak to neovlivní, ale myslím, že je traumatizovaný. Dříve spal celou noc a teď se bojí.”

Mluvčí jeslí se mamince omluvila a také uvedla, že vše nahlásili příslušným úřadům. Zaměstnankyně jeslí dostala okamžitou výpověď. Jesle fungují již 26 let a nikdy se zde neodehrál takto vážný incident. Udělali tedy vše, aby očistili zařízení v očích rodičů a postupovali podle předepsaných pravidel.

Do jeslí poté zavítala inspekce, která neshledala žádné nedostatky, co se týče provozu a aktivit, které zde pořádají. Jesle byly v neustálém kontaktu s rodinou dítěte a maximálně se snažili vyjít vstříc i vyšetřujícím úředníkům. Maminku to však neuklidnilo a stále má v plánu jesle žalovat. Nejspíš už nebude mít nikdy plnou důvěru k lidem, kterým svého chlapce svěří do péče.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články