Ulehčete si práci. Položení umělého trávníku v několika krocích

Pokud máte zahradu nebo jinou vhodnou plochu, kterou byste rádi měli pokrytou trávou, ale nemáte čas se o živý trávník starat, můžete položit trávník umělý. Vypadá úplně jako ten pravý, ale ušetříte mnoho úsilí a času, které by jinak vyžadovala údržbu živého trávníku.

Položení umělého trávníku není tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Poradíme vám v několika krocích ten správný způsob.

1. krok: Vhodný a upravený povrch

Umělý trávník není možno použít úplně všude, i když je jeho užití poměrně značně všestranné. Je zapotřebí se ujistit, že máte k dispozici takový povrch, který má hloubku minimálně 5 centimetrů.

Než samotný trávník položíte, je třeba základ co nejdůkladněji vyčistit, a to zejména od

  • Kamenů
  • Původního travního porostu

2. krok: Co nejvíce vyrovnaný povrch

Abyste mohli umělý trávník položit, je zapotřebí zajistit, že základ pod ním je co nejvyrovnanější. K tomu můžete použít dlaždice a písek, který rovnoměrně rozmístíte pomocí vibrační desky, kterou není třeba kupovat, je možno si ji i pronajmout.

3. krok: Vhodná podkladová látka

Umělý trávník byste neměli pokládat přímo na základový povrch, ale mezivrstvu by měla tvořit vhodná látka, která zamezí nežádoucímu růstu kořenů a plevele v trávníku. Pokud je vaše zatravňovaná plocha větší a budete potřebovat dva nebo více kusů látky, dbejte na to, že aby se jejich okraje vzájemně dostatečně překrývaly, ideálně přibližně 10 centimetry.

4. krok: Samotné položení umělého trávníku a jeho údržba

Když máte první tři kroky splněny, je čas položit trávník. Pokud se stane, že potřebujete trávník seříznout, zkrátit, používejte ostrý nůž a nikdy neřezejte trávník shora, ale vždy zespodu. Ideálně je držet nůž šikmo, aby nedošlo k poškození vláken trávníku. Okraje trávníku se rovněž doporučuje zajistit háčky, aby se zabránilo jeho nežádoucímu posunu.

Položený trávník nakonec vykartáčujte kartáčem s pevnými štětinami, což byste měli provádět minimálně jednou ročně, případně podle potřeby i častěji. Tím zaručíte odstranění listí a větviček a také svěží a vzpřímený vzhled umělé trávy. Pokud se vytvoří skvrna, odstraníte ji snadno jen za pomocí vody s trochou klasického nebo tekutého mýdla.

Obrázky: Freepik

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek