Při prvním ultrazvuku zjistila žena zdrcující zprávu. Kvůli tomu se teď snaží otevřeně mluvit o svém problému

Mladá žena sdílí na sociálních sítích svůj příběh, protože doufá, že tím pomůže ostatním ženám ve stejném situaci, jako je ona.

pár a ultrazvuk s potratem
                   

Těhotenství je pro mnoho žen neuvěřitelným štěstím. Některým párům se podaří počít hned, jiným se to nemusí podařit vůbec. Když žena zjistí, že je těhotná, rozhodně ale ještě nemá vyhráno. Nejen že mohou její graviditu provázet různé komplikace, ale v nejhorším případě může o své děťátko přijít dříve, než jej uvidí na ultrazvuku. To je i případ mladé ženy z Ameriky.

Její zlé tušení se potvrdilo

Pětadvacetiletá Emily a její manžel se více než rok snažili o dítě. A tak když zjistili, že se jim to podařilo a konečně čekají své první miminko, byli nesmírně šťastní. Nechávali si tuto radostnou zprávu pro sebe, protože chtěli všechny blízké překvapit až fotografií z ultrazvuku, který je teprve čekal. Emily tedy zavolala své ženské lékařce, která jí objednala na první těhotenskou prohlídku.

Po několika týdnech konečně přišel ten očekávaný den, na který se manželé velmi těšili. Konečně totiž měli možnosti poprvé vidět své děťátko na ultrazvuku. Při cestě k lékaři ale měla Emily divný pocit, že je něco špatně. Tento stav však přikládala nervozitě. Jakmile ale doktorka promítla obrázek Emilyiny dělohy, těhotné ženě došlo, proč měla tak špatný pocit.

matka má na ruce nožky dítěte i

Neuvěřitelná bolest

Na obrazovce nebylo vůbec nic vidět. Jak jí lékařka sdělila, bylo to z toho důvodu, že teprve před několika hodinami o své miminko přišla. Emily odcházela z ordinace v úplném transu. Manžel jí ujišťoval, že bude vše v pořádku, ale ona ho vůbec nevnímala. Jen si v hlavě promítala ty stovky ultrazvukových snímků, které viděla na internetu, aby věděla, jak asi bude její miminko v 8 týdnu těhotenství vypadat. To, že v bříšku už nikoho mít nebude, by jí ani v nejhorší noční můře nenapadlo. Lékařka poslala Emily domů s tím, aby nechala své tělo se s potratem vyrovnat.

Varovala ji před vším, co se jí může stát, ale ne před tím, co ji bude čekat dál. Jak na svém profilu napsala: „Neřekla mi, že uvidím svého manžela plakat. Neřekla mi, jak těžké bude říct mámě, co se stalo. Neřekla mi, že si mé tělo bude další týdny myslet, že je stále těhotné. Neřekla mi, že to ze mě přes noc udělá žárlivce. A hlavně mi neřekla, že je tak těžké ztratit někoho, koho jsem nikdy nepotkala. Ale řekla mi, že je v pořádku plakat a řekla mi, že nejsem jediná, kdo tohle zažívá. Potrat je totiž tak skutečný a běžný. Ve skutečnosti jedna ze čtyř žen zažije potrat.“

ultrazvuk dělohy s potratem i

Ráda by pomohla ostatním ženám

Emily později na svých sociálních sítích uvedla, že si pamatuje, že nechtěla plakat, protože jak se dočetla, tohle se přece stává pořád. Vší silou se snažila zadržovat slzy a bála se podívat svému manželovi do očí, protože věděla, že by jí jeho bolest naprosto zlomila. V tu chvíli si ale uvědomila a pochopila, proč tomu tak je, proč se cítí tak sama. Protože o tom nikdo nemluví. Až když se o svém příběhu zmínila před přáteli a rodinou, pomalu, ale jistě si uvědomovala, že není sama. Dokonce i její matka a sestra zažily tuhle zdrcující bolest.

Z tohoto důvodu se rozhodla sdílet svůj příběh na sociálních sítích. Aby podpořila všechny ženy, které se ocitly ve stejné situaci, jako ona. Doufá, že se díky tomu nebudou cítit tak samy a pochopí, že spousta žen se cítí stejně mizerně. Ta bolest nikdy nezmizí, ale časem se alespoň zmírní. A Emily ví, že teď má v nebi jednoho andílka, který na ní dává pozor.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články