Umělec přeměnil staré přepravní kontejnery v minimalistický dům

                   

Dům, vytvořený z přepravního kontejneru, nemusí být zvenčí příliš atraktivní, ale jakmile člověk vstoupí do jeho interiéru, nestačí se divit svým očím. Design a funkčnost spojují umění s recyklací. Umělec, který se rozhodl zrekonstruovat nepotřebný kontejner na útulný domov, interiér naplnil znovu použitým nábytkem a k tomu zapojil svou nevídanou fantazii. Udělejte si s námi prohlídku domem, který splňuje vše, co je v dnešní době důležité – ekologický přístup k životnímu prostředí, udržitelnost, recyklaci a zároveň příjemný pocit tepla domova.

Funkčnost a krása ruku v ruce

Pokud jste si mysleli, že rodinný dům lze postavit pouze ze dřeva nebo z cihel, je třeba náročného a nákladného projektu a spousty řemeslné práce, jste na omylu. Stačí se podívat na výtvor mazaného designéra a umělce Julia Garcíi, abyste pochopili, že všemu na tomto světě lze dát druhou šanci a znovu použít s funkčností a krásou.

Kontejnery se proměnily v dům

Julio vzal dva 12metrové přepravní kontejnery a připevnil je ke staré kůlně, která nyní tvoří střed domu. Velká okna kůlny naplnila skromný prostor spoustou denního světla. Dřevo a nábytek uvnitř tvoří z jednopokojového domu perfektní útočiště pro umělce. Vědět, jak transformovat recyklované věci na umění, je nepochybně skvělý výkon, zejména využijete-li prostor a navrhnete dům, který lze přizpůsobit vašim vlastním potřebám, dává vám to příležitost být nezávislými a být schopni přeměnit nábytek a místo podle vašich vlastních návrhů a představ. Interiér domu postaveného uvnitř velkého kontejneru je úžasný, vypadá jako výstavní síň v minimalistickém stylu pojatém Juliem.

Nesmí chybět terasa

Místo u domu, které lze nazvat terasou, má velmi atraktivní vzhled a umí využít prostor, který vznikl spojením dvou kontejnerů, rostlinami a krytou galerií.

Tento dům je skvělým příkladem, že je možné postavit dům z recyklovaných předmětů a materiálů, které primárně sloužily zcela jiným účelům a netvořit tak zbytečný odpad, který stále více pohlcuje naši planetu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Secret Airbnbs ? (@secretairbnbs)

Obrázky: Se souhlasem Secretairbnbs, Zdroj: Lavidalucida.com

 
 
Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články