Ušetřete na drahou kosmetiku. Korejské triky pro krásnou, čistou a zdravou pleť

                   

Čistá a zdravá pleť je základním předpokladem krásy. To je známá věc, na které ostatně vydělávají kosmetické firmy obrovské sumy peněz. Zkoušela jste už někdy spočítat, kolik peněz jste za posledních pět let utratila za kosmetické výrobky proti akné, vráskám, černým tečkám či na rozjasnění pleti? Možná vás bude zajímat, že stejného, či dokonce lepšího efektu lze dosáhnout jednoduchými metodami a přírodními prostředky, za které už nikdy nemusíte utratit ani korunu.

Pravidlo 10 sekund

Když vylezete ze sprchy, do deseti sekund od vysušení ručníkem naneste na pleť přírodní hydratační krém. Teplá voda během sprchování otevírá póry a díky tomu se přípravek rychleji a lépe vstřebá. A bude i účinnější.

Masáž teplým ručníkem

Nahřejte ručník na radiátoru a svou pokožku jím jemně masírujte po dobu kolem 15 minut. Tím se otevřou vaše póry, podpoříte krevní oběh a pokožka tak bude lépe dýchat. Ručník před masáží můžete také namočit do horké vody. Po dokončení masáže naneste na pleť výživný olej. Tato terapie zlepší kvalitu vaší pokožky a dokonce vás zbaví také vrásek.

Maska z mořských řas

Mořské řasy jsou plné vitaminů a minerálů a také disponují silnými antibakteriálními vlastnostmi. To je činí ideální volbou pro pleťové masky. Vložte několik listů mořských řas do teplé vody a naneste je na obličej. Nechte působit 15 minut a pleť opláchněte a vyčistěte. Při pravidelném používání bude pokožka doslova zářit!

Tonikum s mořskou solí

Mořská sůl pomáhá dezinfikovat a zklidňovat problémovou pokožku. Mírní záněty, odstraňuje černé tečky a zabraňuje tvorbě vrásek. Smíchejte jednu polévkovou lžíci mořské soli se sklenicí teplé vody a po umytí obličeje touto slanou vodou vatovým tamponem otírejte obličej.

Citrón

Kyselina citrónová funguje jako přírodní léčba zanícených míst na pokožce odstraňuje také odumřelé kožní buňky. Kromě toho krásně vyčistí vaše póry od nečistot a kožního mazu. Stačí rozkrojit citrón na poloviny a šťávu z jedné z nich vymačkat do misky. Pak s pomocí vatového tamponu šťávu naneste na pokožku a použijte ji k jejímu vyčištění.

Obrázky: Freepik

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články