Ústní voda jako nedoceněný pomocník v domácnosti. Pomůže se zdravím i s nečistotami

Ústní vodu určitě znáte a možná ji i sami používáte. Věděli jste ale, že ústní voda má mnoho dalších využití? Byla vyvinuta v roce 1879 a byla mimo jiné používána jako dezinfekční prostředek. To bylo její první využití a až do roku 1970 se jako ústní voda vůbec nepoužívala. Podívejme se, jak ji můžete v domácnosti naplno využít.

  • Deodorant a osvěžovač vzduchu
  • Prostředek proti kousnutí komárem
  • Proti lupům, pupínkům a černým tečkám
  • Čistič obrazovky

Proti zápachu všeho druhu

Dochází vám deodorant, máte potíže se zápachem z odpadkového koše nebo potřebujete osvěžovač vzduchu? Na tohle všechno vám ústní voda dobře poslouží. V případě deodorantu stačí jen nalít trochu tekutiny na kousek vaty a nanést na podpaží. Pro osvěžení a vyčištění ji můžete nalít do záchodové mísy, i když to může znít jako škoda. Můžete se tak ale snadno zbavit bakterií a plísní.

Pomocník se zdravím

Ústní voda není skvělá jen pro zdraví vaší dutiny ústní. Využít ji můžete i v případě, že vás kousne komár nebo jiný malý hmyz. Může totiž zmírnit svědění a zároveň tím místo dezinfikujete a zabráníte poškrábání. Skvělá je také pro boj proti lupům. Vmasírujte pár kapek do pokožky hlavy a důkladně ji opláchněte čistou vodou. Díky tomu se lupů zbavíte raz dva.

Ústní vodu můžete použít k vyčištění pokožky s akné a černými tečkami. Na vatový tampon naneste malé množství ústní vody a poté ji aplikujte na postižené místo. Tímto způsobem znovu získáte kontrolu nad svou pokožkou. A fantastický lék je to i pro vaše nohy. Udělejte si koupel nohou s ústní vodou a po pouhých 30 minutách namáčení odstraní veškerou plíseň.

Čistič obrazovky

Možná si myslíte, že jsme se zbláznili, ale zkuste někdy nastříkat trochu ústní vody na obrazovku počítače. Uvidíte, jak snadno a rychle zlikviduje mastné vrstvy a skvrny na obrazovce. Stačí monitor otřít a bude zářivě čistý.

Obrázky: Freepik

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek