Útulné bydlení na kolech ze starého školního autobusu a kontejneru

                   

Prodat dům, opravit si starý autobus, propojit jej s kontejnerem a vytvořit tak si bydlení na kolech? Myšlenka, která probleskla hlavou nejednoho člověka s kouskem vnitřního dobrodruha. Ovšem jen málokdo se k naplnění tohoto konvencím se vymykajícího nápadu skutečně odhodlá. To však není případ manželů Thompsonových.

Základ? Touha objevovat a odhodlání

Rozhodnutí prodat dům a uchýlit se k netradičnímu stylu života na cestách vyžaduje značnou dávku odvahy a otevřené mysli. Bez nich by se Mia a Jeremy Thompsonovi neobešli. Když se před 9 lety pustili do uskutečnění svého snu, byli, dle svých slov, připraveni na vše. Touha cestovat, poznávat nová místa a zažívat dobrodružství byla natolik silná, že předčila veškeré obavy.

Svůj podíl na realizaci tohoto nápadu mělo Jeremyho povolání. Jelikož byl mechanikem a zároveň tesařem, rozhodl se své schopnosti a znalosti využít naplno. Společně se svojí ženou koupil dodávku, kterou společně přestavěli na mobilní dům. V tomto malém útulném příbytku cestoval mladý pár celý rok.

Neustále na cestách s rodinou? Není problém!

Poté se objevila jiná touha – založit rodinu. Dvojice se však svého cestování nehodlala vzdát. V aukci zakoupili starý školní autobus a Jeremymu se podařilo zachránit starý kontejner, jenž měl být sešrotován. Tyto dva komponenty se rozhodl spojit dohromady, čímž dal vzniknout dřevěnému pojízdnému domu, během jehož stavby se rozhodl netradičně využít věcí, které pár již vlastnil.

Příbytek, ve kterém mladá rodina žije a cestuje, je názorným důkazem, že důležité není množství prostoru, nýbrž efektivita jeho využití. Do tohoto pojízdného domu se vejde vše potřebné. Zajištěno je velké množství úložného prostoru, nechybí ani tolik důležité pohodlí. Chytře jsou vyřešené také postele, které se, z důvodu šetření místem, nacházejí nad sebou.

Ačkoliv tento styl života plný cestování není pro každého, tato mladá rodina je důkazem, že jeho uskutečnění není nemožné a neslučitelné s běžnými lidskými potřebami.

Obrázky: Pixabay

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články