Už žádné probouzení s oteklýma očima. Praktické tipy, jak se jednou provždy zbavit nevzhledných váčků

                   

Někdy se probudíme s obrovskými pytli pod očima bez ohledu na to, jak kvalitně jsme se vyspali. Je to taková malá záhada, protože tmavé kruhy a váčky pod očima se většinou přisuzují špatnému spánku nebo probdělé noci. To je ale omyl. Zkrátka a dobře na ně někdo může trpět, ať už se vyspí dorůžova nebo má krušnou noc. Pokud patříte do této skupiny, rádi bychom se s vámi podělili o užitečné tipy, jak nevzhledným váčkům pod očima dát sbohem.

Polštář navíc

Extra polštář navíc vám pomůže probudit se bez oteklých očí. Zvýšená poloha horní části těla pomůže zabránit vzniku opuchlých víček.

Masáž obličeje

Ráno si pořádně promasírujte tvář. Začnete tak den chvilkou pro sebe a odstraníte vrásky ze svého obličeje.

Nedostatek REM fáze spánku

Zkuste jinou matraci nebo postel. Možná nevědomky spíte velice neklidně kvůli špatné poloze. Proveďte si tedy spánkový test, abyste zjistili, zdali máte dostatek REM spánku.

Méně stresu, méně otoků

Stres je často příčinou všeho negativního, co se děje na i v našem těle. Váčky pod očima nejsou výjimkou. Je proto dobré vyřešit si zdroj stresu, uvidíte, jak se vám uleví. Lépe se vyspíte a otoky zmizí.

Studené lžíce proti otokům

Babské rady jsou nad zlato. I v dnešní moderní době se k nim rádi vracíme, protože stále fungují. A proč také ne, dříve takové vymoženosti jako dnes nebyly a ženy si musely poradit jinak. Vložte si dvě lžíce do lednice nebo na chvíli do mrazáku a poté přiložte na oči. Je to osvěžující začátek dne.

Pijte hodně vody

Otoky často zmizí, jakmile budete pít dostatek čisté vody. Alespoň dva litry denně.

Čistý mandlový olej

Zázračný nástroj na váčky pod očima. Ráno si opláchněte obličej studenou vodou a naneste mandlový olej. Stačí kapka a jemně poklepat oblast okolo očí.

Alergie

Je také možné, že vás trápí alergie, například na roztoče domácího prachu nebo některá jídla. Stejně tak můžete zadržovat vodu v těle. Vyvarujte se slaným pokrmům, hýbejte se a pijte hodně vody.

Okurka

Přiložte si ráno pod oči plátek okurky. Příjemně vás ochladí a otoky se zmenší. Dejte si večer pár plátků do lednice.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Gezondnu.nl

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články