Věci běžného užívání, které patří do kompostu, aniž bychom o tom věděli

                   

Kompostování je skvělý způsob, jak snížit domácí odpad a s malým přičiněním chránit naši planetu. Navíc je to velice snadné na provedení, většina lidí s domem a zahradou už moc dobře ví, jak správně recyklovat zbytky potravin do kompostu. Existují ale předměty běžně užívané v domácnosti, o nichž jsme netušili, že jsou kompostovatelné. 

Piliny

Piliny se mohou hromadit v domě na několika místech, zvláště pokud renovujete. Bez ohledu na to, odkud piliny pocházejí, můžete je použít do kompostu. Jediné opatření, na které je třeba myslet, pokud piliny neobsahují chemikálie a barvy, je bezpečné a zdravé je přidávat do kompostovacího koše.

Korky od vína

Dáte si občas sklenku vína? Pokud ano, pravděpodobně korek vždy vyhodíte do odpadkového koše. Máte-li doma sbírku starých zátek na víno, můžete je hodit do kompostovací nádoby. Myslete ovšem na to, že se musí jednat pouze o přírodní korek, ne syntetiku.

Chlupy z domácího mazlíčka

Máte-li domácího mazlíčka, pravděpodobně jej alespoň jednou týdně vyčesáváte a téměř denně po něm uklízíte chlupy z podlahy a nábytku. Věřte tomu nebo ne, ale kočičí nebo psí srst je kompostovatelná. 

Kávové filtry

Kávové filtry jsou zcela kompostovatelné, což znamená, že pokud při přípravě kávy používáte papírové filtry, můžete je hodit do kompostovací nádoby dokonce i s kávovou sedlinou.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Lavidalucida.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články