Věčný boj se striemi. Nasaďte nejsilnější zbraň v podobě domácího krému s vitamínem E

                   

Jakmile se na našem těle objeví strie, není snadné se jich zbavit. Většinou se jedná o běh na dlouhou trať. Pokožka byla poškozena přílišným natahováním a je třeba být trpělivými, než se vše vrátí opět do normálu. Použitím některých babských rad, které obsahují masti, domácí krémy a oleje s vitamínem E však můžete proces hojení trochu urychlit tím, že posílíte svou pokožku. Vitamín E je jednou z nejlepších možností eliminace strií a v tomto článku vás naučíme, jak si vyrobit domácí verzi krému a másla s jeho obsahem, abyste striím jednou provždy dali vale.

Proč se strie objevují?

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, strie nejsou přímým důsledkem napínání kůže během těhotenství nebo přibývání na váze z jiných důvodů. Jedná se o poškození kůže, které je vyvoláno hormonálními výkyvy. Hormony ovlivňují produkci bílkovin v kožních buňkách, které jsou zodpovědné za produkci elastinu a kolagenu. Při jejich nedostatku se kůže ztenčí a vytvoří se pruhy, které se označují jako strie.

Můžeme strie rozpoznat včas?

Bohužel neexistuje žádná kvalifikovaná předpověď pro vznik strií. Objevují se náhle a bez varování. Z toho důvodu je zvláště důležitá pravidelná péče o tělo a pokožku.

Zmizí strie samy?

Strie musí být ošetřeny pomocí efektivních prostředků. Samy od sebe nikdy neustoupí. Léčba strií použitím krémů s vitamínem E může výrazně snížit jejich délku i hloubku. I když už nikdy zcela nezmizí, po rychlém ošetření budou velice nenápadné.

Vitamín E proti striím

Strava bohatá na vitamín E má velice pozitivní účinky na výskyt strií. Olej z pšeničných klíčků, olivový olej a řepkový olej, ořechy, lněná a slunečnicová semínka, fazole, kapusta a chřest, to jsou potraviny s nejvyšším obsahem vitamínu E. Zde jsou dvě možnosti, jak si vyrobit domácí krém a máslo proti striím s vitamínem E.

Krém s vitamínem E a bambuckým máslem

Smíchejte 2 čajové lžičky kokosového oleje rozpuštěného při pokojové teplotě, 1 čajovou lžičku oleje s vitamínem E, ¼ šálku bambuckého másla a ¼ šálku kakaového másla. Aplikujte na postižené oblasti několikrát denně. Popřípadě můžete zakrýt i obvazem, aby přípravek zůstal na pokožce co nejdéle.

Vitamín E a levandulový krém

Spojte 1 šálek nerafinovaného organického kokosového oleje, 1 čajovou lžičku oleje s vitamínem E, 15 kapek levandulového oleje a 15 kapek oleje Neroli. Tímto způsobem vytvoříte tělové máslo namísto krému. Snadno se vmasíruje do pokožky a působí na strie i kožní skvrny nebo jizvy.

Obrázky: Freepik, Zdroj: Lavidalucida.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články