Venkovní dekorační bedna na květiny. K výrobě vám budou stačit prkna, vrtačka a pár šroubů

                   

Vlastnoruční výrobky jsou vždycky ty nejkrásnější. Když k tomu připojíte ještě kouzlo matky přírody, můžete získat neuvěřitelnou dekoraci zahrady, která vám vezme dech. Je to perfektní projekt pro začínající jaro. Hlavní hvězdou jsou totiž pestrobarevné petúnie. Dopřejte své zahradě úchvatnou záplavu květů a vytvořte si jednoduchou efektní dekoraci.

Vysejte petúnie

Petúnie jsou ideálním druhem rostlin, kterým se daří i ve stísněných podmínkách květináčů a přitom vytváří překrásnou záplavu květů. Výsev proveďte v polovině ledna, ale raději je nedávejte ven, jsou citlivé na přízemní mrazíky. V polovině dubna pak můžete sazeničky přemístit do květináčků, anebo právě do naší speciálně upravené dřevěné bedny.

Postavte dřevěnou bednu

Připravte si několik dlouhých prken, ze kterých jednoduše stlučte velkou dřevěnou bednu. Pak použijte čtyři silnější trámky, ze kterých vyrobte překřížené nožky, na kterých bude krabice stát. Pak přijde to nejdůležitější. Vezměte vrtačku s frézovým vrtákem a vyvrtejte do jedné stěny otvory o průměru 5 centimetrů ve vzájemné vzdálenosti 15 centimetrů. Otvory vyvrtejte také do kratších bočních stěn. Zadní stěnu nechte celistvou.

Zasaďte petúnie

Vyberte si vhodnou zeminu pro pěstování balkónových rostlin a vysypte na dno bedny základní vrstvu do takové výšky, aby sahala těsně k okraji spodních otvorů. Do každého otvoru pak vložte jednu rostlinu tak, aby kořeny vězely dostatečně hluboko uvnitř bedny.

Abyste snížili spotřebu zeminy a nemuseli jí vyplňovat celou bednu, můžete do zadní části bedny nasypat pěnové housenky jako výplň. První vrstvu rostlin opět zasypejte zeminou, až se dostanete k do druhého patra otvorů, opět vložte petúnie a takto pokračujte i s dalším patrem rostlin. Na vrch pak zasaďte rovněž několik keříčků petúnií.

Pravidelně zalévejte

Pravdou je, že v dřevěné bedně půda rychle vysychá, a proto je potřeba květiny zalévat každý den. Je vhodné je také zhruba jednou týdně přihnojovat rostlinnými hnojivy, aby lépe a rychleji rostly.

Pouhý měsíc po výsadbě zjistíte, že rostlinky začínají prospívat a vykvétají nové květy. Ke konci léta se pak petúnie rozrostou natolik, že kolem dřevěné bedny, ve které jsou zasazené, vytvoří velikou pestrobarevnou kouli plnou květů.

Obrázky: Pixabay

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články