Nález telefonu ruského vojáka odhalil, co dělají ruští vojáci těsně před smrtí. Video ukazuje, že žádný voják ve válce nemá snadný život

Ve válkách často bojují lidé, kteří o nic takového nestáli a jediné, co provedli je to, že se narodili v zemi, jejíž král, císař nebo prezident vyhlásil válku druhému.

voják v terénu i Zdroj fotografie: Pexels
                   

V historii se odehrálo již mnoho bitev a válek a je zřejmé, že většina vojáků v těchto válkách ani být nechce a jen plní nařízení. V posledních letech je nejvíce sledována válka mezi Ukrajinou a Ruskem. Ukrajina a Rusko jsou ale jména států. Ve válkách bojují a umírají lidé. Často synové, otcové, bratři. A to jen proto, že se hlava jejich země nedokázala domluvit s druhou. Nyní se na internetu objevilo video z telefonu ruského vojáka, na kterém je zřejmé že vojáci na obou frontách trpí silným diskomfortem.

Hrozné podmínky

Celá situace se zdá být špatným snem. Další den Rusko útočí na Ukrajinu a další den umírají nevinní lidé. Sílu utrpení Ukrajinců kteří statečně bojují za svou zemi je často mimo naše chápání. Není ale příliš složité si představit, že obyčejní lidé, kteří sice bojují za Rusko, trpí možná stejně. Jeden ukrajinský voják našel telefon Rusa, který se mu i podařilo odemknout. To, co v něm našel nemohl s lehkým srdcem přejít.

Ukrajinec v telefonu našel video, na kterém lze vidět, jak Rusové kempují v lese na Ukrajině. Kemp je ale velmi provizorní. Stany a oblečení si nechávali usušit jen na provázku mezi stromy a zatímco jedli z misek, poslouchali ruskou hudbu. Takový život jistě ani pro Rusy není jednoduchý a ani oni nemají vyhovující podmínky. Jistě by byli raději doma třeba se svými ženami a dětmi.

Nikdo nepřežil

Video ze smartphonu Rusa zveřejnil ukrajinský servisní technik, který telefon našel. Ukrajinci ale poukazují na to, že žádný z vojáků, kteří jsou vidět na videu již není naživu. Video tak ukazuje, co dělají ruští vojáci těsně před smrtí. Je velmi pravděpodobné, že téměř všichni vojáci prožívají stejné nepohodlí a strach. Toto byl jen jeden tábor z mnoha dalších. Avšak kořeny konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou, který nyní děsí nejen Evropu, ale celý svět, sahají až do středověku.

Obě země mají společné kořeny ve východoslovanském státě Kyjevská Rus, proto dnes ruský prezident Vladimir Putin rád a často hovoří o jednom národě. Tento stát se rozpadl a Rusko s Běloruskem uzavřelo silné spojenectví, ale Ukrajina směřovala na západ. V roce 1997 se podepsala „Velká smlouva“, kde Moskva uznala hranice Ukrajiny, včetně Krymského poloostrova. Kreml využil mocenského vakua v Kyjevě a v březnu 2014 anektoval Krym. To byl zlom a začátek nevyhlášené války.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články