Vliv koronaviru na cestování. Co všechno jsou lidé ochotni udělat pro cestování?

                   

Koronavirová pandemie nám zabránila dělat tolik věcí, které jsme v době před COVID-19 považovali za samozřejmé. Kontakty s přáteli a rodinou, návštěva posilovny, chození do kina, divadla nebo na výstavy, dokonce i pracovní setkání s kolegy je nyní nemyslitelné. Ovšem nejvíce, co lidem za poslední rok chybí, je svoboda cestování. V určitých případech natolik, že jsou někteří jedinci ochotni podstoupit extrémní opatření, aby si svá cestovatelská přání mohli splnit. Na otázku, co by byli ochotni udělat, aby mohli bezpečně cestovat bez jakéhokoli omezení, téměř každý pátý respondent uvedl, že se na jeden celý rok vzdá sexu.

Co jsou lidé ochotni udělat pro cestování?

Jak už bylo řečeno, pandemie nás omezila natolik, že jsme zcela přehodnotili, co je pro nás v životě důležité. Jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré, ale v tomto případě za jakou cenu? Spousta lidí si díky pandemii uvědomila své skutečné hodnoty, na kterých jim v životě záleží a kromě toho, že nemohou navštěvovat své milované, nemohou se ani svobodně pohybovat. To je jedna z věcí, která je v našem životě v dnešní době zcela automatická, a nyní nám byla téměř ze dne na den odebrána. Mnoho lidí by tedy obětovalo nebo podstoupilo několik šíleností, na které by za normálních okolností ani nepomyslelo. Například se na celý rok vzdát sexu přesto, že někteří uvedli, že se u nich sex během pandemie změnil. Asi 73% těchto lidí by si přálo, aby tohoto druhu intimností mělo i po COVID-19 více. Co dále by byli lidé schopni udělat, aby mohli cestovat?

Strávit noc ve vězení

Někteří lidé, přesněji 16,79% respondentů, by byli ochotni strávit jednu noc ve vězení, aby si mohli opět dopřát zážitky z volného cestování.

Nevidět svého nejlepšího přítele celý rok

To není úplně dobrá zpráva pro nejlepšího přítele, ale 22,01% zúčastněných by se vzdala setkání s přáteli na celý rok výměnou za cestování.

Rok necvičit

Ano, pro některé to nezní až tak šíleně, ale pro lidi, kteří sportem žijí a nedokáží si představit ani týden bez fyzické aktivity, je to skutečná oběť. Celých 23,13% jedinců by se vzdalo cvičení, jen aby mohlo svobodně cestovat.

Nejíst své oblíbené jídlo celý rok

Dospělí, kteří by to udělali pro cestování bez omezení bylo 24,25%.

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Bestlifeonline.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články