Triky s jedlou sodou, o kterých jste nevěděli, že je potřebujete. Nadobro změní váš každodenní život

Jedlá soda je skvělá na všechno, v domácnosti na úklid nebo jako kosmetický prostředek. Ale zaručeně existují různá využití, o kterých sami nemáte ani ponětí.

                   

Vytvořit seznam benefitů jedlé sody by byl zbytečně dlouhý a pravděpodobně by ani neskončil. Má mnoho benefitů a doma ji má každý. Jedná se o široce univerzální a cenově velmi dostupný produkt, který je ke všemu přírodní, proto se ho nemusíte nijak bát. S jedlou sodou můžete péct, umývat celý byt anebo desinfikovat. V dnešní době, kdy lidé používají velké množství kosmetiky plné chemikálií, které nadělají zejména na pleti více škody jak užitku, je dobré vědět, že je zde i přírodní alternativa. Zde je několik způsobů, jak ji použít mimo již zmíněné věci.

Využití má opravdu všude

Deodoranty jsou nedílnou součástí našich životů. Ti, co se jim vyhýbají k tomu mají pádný důvod. Jsou plné zdraví škodlivých solí, které ucpávají póry a způsobují nejrůznější vyrážky. Ale nahradíte-li je jedlou sodou, dostanete stejný výsledek jako s deodorantem, ale bez vedlejších účinků. A přidáte-li sodu do svého šamponu na vlasy, uvidíte, že se budou dít zázraky. Vlasy si zachovají svůj lesk, rychleji porostou a zbavíte se lupů. Mimo to se vám nebude pokožka hlavy tak moc mastit a mytí vlasů nebude potřeba provádět častěji jak jednou za čtyři dny.

zena-s-lupy-na-rameni i

Komáří kousnutí dokáže zprotivit život nejednomu člověku. Svědí, je oteklé a červené, celkově vypadá, jako byste měli nějakou nakažlivou vyrážku. Menším trikem je, dát si na to jedlou sodu, kterou rozmícháte s malým množstvím vody, aby se vytvořila pasta. A pokud jde o pálení žáhy, do sklenice s vodou přimíchejte lžičku jedlé sody a vypijte to. Ihned se vám uleví. Na citlivé a bolavé zuby stačí již zmíněný roztok je kloktat. To samé platí při zápachu z úst.

Pomocník číslo jedna

Po delším pobytu na slunci bez SPF ochrany hrozí spálení. Jestliže se tak stane, neexistuje nic lepšího než si na to dát právě jedlou sodu. A díky její textuře je skvělá i jako obličejový peeling proti černým tečkám a ucpaným pórům. Má taky lehce bělící účinky, proto je skvělá na redukci strií, které jemně zesvětlí. A nezesvětlí pouze strie, ale i šperky, kterým navrátí jejich původní lesk. Namočte je na minimálně 10 minut do sody s vodou.

umyvani-rajcat i

Nebo si rovnou vyrobte vlastní odstraňovač skvrn na prádlo, oblečení bude jemnější a odstraníte z nich všechny skvrny. Navíc díky svým desinfekčním účinkům se z prádla dostanou všechny bakterie. Trápí-li vás zápach z ledničky, jedlá soda v hrníčku postavená v centrum lednice to určitě spraví. Nebo ji přidejte do vroucí vody, během vaření luštěnin. Jejich doba vaření se zmenší, díky jejím účinkům. Nebo pomocí ní rovnou vyčistěte své ovoce a zeleninu, aby se zbavili přebytečného vosku. Jak jde vidět, jedlá soda je opravdu všestranný pomocník.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články