Když muž oznámil, že bude s rodinou žít v autobuse, byl za blázna. Teď mu většina lidí závidí

Na světě je nepřeberné množství možností, jak se dá bydlet. Když přišel muž s nápadem, že se se svojí rodinou přestěhují do autobusu, ostatní si klepali na čelo.

                   

V různých koutech světa jsou obyvatelé zvyklí na jiné typy bydlení. Většina lidí bydlí v obvyklých bytech, domech a chatách. Jinde se žije třeba ve slamech, stanech a týpích. Časté jsou také houseboaty, někteří mají to štěstí žít třeba na zámcích a hrádcích. Někde jsou bohužel lidé ale bez domova. Aby se tak nestalo i rodině mladého muže, rozhodl se koupit autobus a bydlet v něm. Mnoha lidem to přišlo hloupé, ale nakonec byli všichni velice překvapeni.

Šílený nápad

Mladý manželský pár Kylie Barnes a Tom Grantham z Velké Británie měl jako většina ostrovanů problém najít bydlení, které by finančně zvládli. Jelikož mají 3 děti, nemůžou si dovolit platit vysoký nájem, nebo dokonce koupit vlastní byt či dům. Po delším rozhodování přišli s nápadem, který jejich okolí opravdu překvapil. Zprvu si i mysleli, jestli se manželé nezbláznili a snažili sem jim jejich ideu rozmluvit. To se jim naštěstí nepovedlo.

i

Kylie a Tom koupili starší ojetý autobus za přibližně 2000 dolarů. Nebyl to ale jen náhodný autobus, tento totiž denně jezdil svoji trasu kolem jejich bývalého domu. Měl tedy pro ně citovou hodnotu, takže jakmile zjistili, že je na prodej, neváhali ani chvíli. Okolí je utvrzovalo v tom, že z takového vraku si bydlení neudělají, že je to naopak zruinuje. Oni ale všem vytřeli zrak a dokázali pro většinu nemožné.

Obytný autobus

Velkou výhodou byla Tomova neobyčejná zručnost a schopnost pracovat rukama. Celý autobus rozebral až do takového stavu, že zbyla jen kovová kostra. Tu pak postupně přestavoval a dovedl až k dokonalosti. Jak sám řekl: ‚‚Jsem opravdu moc rád, že jsem mohl vše dělat sám od začátku až do konce‘‘. Z Kylie se stala projektová manažerka a návrhářka, z Toma dodavatel a mistr stavbyvedoucí. Postupně do přestavby investovali, ale jen minimum peněz.

i

Dopravní prostředek vybavili dvěma pohovkami, které se dají rozložit na velkou postel. Děti mají k dispozici maličký hrací koutek. Ve výbavě nesmí chybět malá kuchyňka s veškerým vybavením, koupelna, skládací jídelní stůl i s židlemi. Velkou výhodou tohoto obydlí je to, že se s ním dám i cestovat takřka po celém světě. Celý projekt je ve finále vyšel na 15 000 dolarů. Teď jsou velice spokojení a žijí tak, jak si vysnili.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články