Výběr ideálního psího plemena podle vašeho znamení zvěrokruhu. Jaký je pro vás ten pravý?

                   

Každé psí plemeno má speciální povahu a může se tak hodit pro jiné typy lidí. Většinou platí, že pes a jeho páníček si jsou v mnoha ohledech podobní. Pro správný výběr ideálního plemena můžete využít i obyčejné znamení zvěrokruhu. Možná získáte nápovědu o tom, jaká varianta bude ta správná zrovna pro vás.

Beran

Pro lidi ve znamení berana jsou nejlepší volbou němečtí ovčáci, dobrmani, pinčové nebo výmarští ohaři. Jde o psy dostatečně rozhodné a chytré, aby dokázaly stačit dynamické a výrazné osobnosti s prvky tvrdohlavosti, jakou mají právě lidé v tomto znamení.

Býk

Přirozenou vlastností lidí narozených v tomto znamení je věrnost a zodpovědnost. Skvělými parťáky tak budou psí plemena, jako jsou boxer a king charles španěl, takže záleží na tom, jestli chcete většího či naopak menšího.

Blíženci

Lidé ve znamená blíženců ocení spíše psy s klidnější povahou, ale zároveň se špetkou zvědavosti. Jde o plemena, která jsou otevřena dobrodružným výletům a nebojí se případného pohybu a zkoumání nových oblastí. Jde o dlouhosrstou kólii a portugalského vodního psa, kteří se stanou skvělými parťáky pro lidi narozené v tomto znamená zvěrokruhu.

Rak

Lidé ve znamená raka potřebují citlivého domácího mazlíčka, kterému budou moci věnovat svůj volný čas, lásku a pozornost. Jde například o buldoky nebo rotvajlery, kteří jsou navíc neuvěřitelně věrní a dokážou snadno vytvořit dojem přirozených ochránců.

Lev

Protože jsou lvi rozeními vůdci, chtějí to stejné také od svých psů. To znamená, že jejich nový domácí mazlíček musí mít pořádné množství energie ke hře i trénování nových povelů. Ideální je kern teriér, jezevčík, nebo malý pomerian s roztomilým vzhledem.

Panna

Lidé ve znamení panny mají rádi pořádek, organizaci a smysl pro detail. Zároveň ocení veselého a poslušného parťáka, takže skvělou volbou budou psí plemena, jako jsou border kolie, shetlandský ovčák, pointer nebo greyhound. Všechna z nich jsou totiž citlivá a zároveň inteligentní a poslušná.

Váhy

Pro váhy, které mají rády společnost a harmonii jsou do života ideální takový psi, kteří zvládnou obojí a přizpůsobení se dennímu rytmu. Jde o kombinaci něžnosti a oddanosti u novofoundlandského psa a sibiřského huskyho.

Štír

Vášnivý, odvážný a tajemný člověk narozený ve znamení štíra rozhodně potřebuje věrného a oddaného psího přítele. Ideální volbou pro věrného chlupatého společníka tak budou plemena, jako jsou například honiči, bulmastif, zlatý retrívr nebo i pitbul.

Střelec

Lidé v tomto znamení jsou vždy optimisticky naladěni a život je pro ně jedna velká party plná oslav a radování se. Rádi se smějí a zažívají nová dobrodružství, k čemuž se hodí mít toho správného parťáka, jako jsou lehce hyperaktivní a veselá psí plemena. Například jde o bostonského teriéra, francouzského buldočka nebo akčního jack russel teriéra.

Kozoroh

Lidé narození ve znamení kozoroha mají rádi organizaci a disciplínu, což znamená, že hledají psa, který bude poslušný a chytrý, aby se dokázal snadno naučit nové povely. Ideální volbou tak bude belgický ovčák, šarpej, rhodésky ridgeback nebo pekingský palácový psík. Konkrétní výběr opět záleží na prostorovým možnostem a osobních prevencích z pohledu vzhledu vysněného psího kamaráda.

Vodnář

Vodnáři jsou obecně nezávislí a extrovertní, takže to stejné očekávají i od svého psa. Vhodnou volbou tak může být například lhasa apso, labrador nebo kolie.

Ryby

Ryby běžně oplývají mnoha zajímavými nápady a typické je pro ně citlivé vnímání světa. Se zvířetem si tak dokážou vytvořit silnou a hlubokou citovou vazbu, takže potřebují psa, který to dokáže správně ocenit a bude tím správným mazlíčkem. Ideální volbou tak může být maltézský psík nebo jorkširský teriér.

Úvodní fotka: Freepik, Zdroj: Astrology.gr

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články