Muž se slzami v očích vyhodil na letišti dárek pro vnučku do koše. Rozjela se tím lavina neuvěřitelných událostí

Manželé cestovali za svou vnučkou s dárkem, který ale nakonec nesměli vzít na palubu letadla. Když dárek vyhazovali do koše, všimla si jejich činu jedna žena.

letiště muž cestující i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Manželé Bill a Linda Modry se chystali na cestu za svou vnučkou. Pár se vypravil na letiště ve městě St. Petersburg na Floridě, kde právě procházel bezpečnostním rámem. Bill svíral v podpaží zabalenou papírovou krabici. Byl to speciální dárek pro jejich vnučku, kterým ji chtěli přivítat do své rodiny. Malá Katie totiž byla právě adoptována jejich synem. V tom k Billovi přistoupil člen ochranné služby a sdělil mu, že s touto krabicí nemůže nastoupit na palubu letadla. Zároveň mu přikázal, aby dárek okamžitě vyhodil.

Osudný moment na letišti

Bill proto požádal ostrahu, zda by balíček mohl nechat v kanceláři ztrát a nálezů. Přiznal, že to je sněhová koule pro jeho adoptovanou vnučku. Příslušník bezpečnostní služby ale rozhodně neoplýval pochopením a empatií k cestujícím. Billovi sarkasticky sdělil, že dárek může nechat v krabici č. 13 a ukázal na odpadkový koš. Bill byl úplně zlomený a se slzami v očích dárek skutečně vyhodil. Poté nastoupili s Lindou do letadla.

dárková krabice iZdroj fotografie: Piqsels

Celou situaci naštěstí sledovala Ivelise Hernandez, zvaná Amarri, se svým partnerem. Ti se však rozhodli převzít osud dárku do vlastních rukou. Partner Amarri vytáhl balíček z koše. Když jej otevřeli, zjistili, že uvnitř je krásná sněhová koule s fotografií páru, který dárek přinesl, a malé holčičky. Ze spodu byl vyrytý nápis: Milujeme tě Katie, babička a děda 15. 1. 2016.

Svědkyně se rozhodla najít původní majitele

Amarri se rozhodla, že udělá cokoliv, aby vrátila sněhovou kouli jejím původním majitelům. Rozjela pátrací akci a zveřejnila příspěvek na svém facebookovém profilu, aby našla manželský pár z letiště. Síla sociálních sítí zafungovala a její příspěvek sdílelo přes 40 000 lidí. Díky tomu se jí podařilo najít člověka, který byl zaměstnancem společnosti Things Remember, která tuto sněhovou kouli vyrobila na zakázku. Zaměstnanec pak snadno našel objednavatele výrobku, kterým byla právě Linda Modry, a poskytl Amarri kontakt.

ATTENTION NEW UPDATE WE DID FIND THE OWNERS When i was at St. Petersburg FL airport (2-5-16) taking a flight to…

Zveřejnil(a) Ivelise Hernandez dne Středa 20. dubna 2016

Setkání obou žen nakonec natáčelo zpravodajství Fox 13. Šlo o velmi radostné a emocionální setkání, během kterého obě ženy neskrývaly slzy dojetí. Linda přiznala, že její vnučka Katie byla tenkrát velmi zklamaná, že nedostala sněhovou kouli, na kterou se velmi těšila. Linda byla Amarri neskutečně vděčná za to, co pro ni udělala. „Tato žena je výjimečná. Je neuvěřitelné, že pro nás udělala tolik dobrého, aby moje vnučka mohla získat svůj dárek,“ přiznala pro kanál Fox13.

Malé gesto s velkým přesahem

Amarri se vše tak velkému poděkování pokorně bránila. Podle ní by toto měl udělat každý člověk, protože se nejednalo se o žádný velký čin. „Moje matka mě učila, že bych se měla k ostatním lidem chovat laskavě, protože laskavost se vrací,“ vypověděla. Věří, že pokud by se tato situace stala jí, také by se našel někdo, kdo by jí sněhovou kouli vrátil.

Tohle je ten nejšťastnější konec, v jaký manželé Modry mohli doufat. I přes počáteční nepřízeň osudu a aroganci člena bezpečnostní kontroly nakonec zafungovala lidská solidarita. Amarri nezištně pomohla jinému člověka a ukázala, jak je důležité dělat laskavosti pro druhé. Pokud bude mezi lidmi stejně tolik s dobrým srdcem, jako je Amarri, bude se na světě stále dobře žít.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Bohumila Kočvarová

Zobrazit další články