Výroba dekorativních vonných svíček z vyhořelého voskuv několika krocích

                   

Máte-li doma částečně vyhořelé svíčky, můžete vosk z nich využít k výrobě vlastních svíček, kterými můžete osvětlit a provonět svůj dům nebo byt nebo je můžete někomu darovat jako vlastnoručně vyrobený dárek.

Co budete k výrobě domácích svíček potřebovat

Výroba domácích svíček není tak složitá, jak by se mohlo na první pohled možná zdát, ale na začátku je potřeba připravit si vše potřebné. Potřebovat budete zejména:

  • Staré svíčky
  • Knot
  • Nůž
  • Vařečku
  • Nůžky
  • Tužku
  • Sklenice nebo plechovky
  • Vonné a dekorativní prvky, například pomerančovou kůru, kousky vanilkového lusku, kávová zrna, kousky skořice

Postup výroby

Svíčky nakrájejte na kousky a ve vodní lázni nechejte vosk rozpustit. K míchání používejte dřevěnou vařečku. Když je vosk rozpuštěný, přidejte do něj vonné a dekorativní prvky podle vašeho výběru.

Poté vezměte nádobu, například sklenici nebo plechovku, v níž budete vytvářet novou svíčku, a vložte do ní nejprve knot. Knot je nejlepší koupit ve specializované prodejně. Omotejte jím tužku a tu položte horizontálně přes povrch nádobky. Tak dojde k jeho zafixování ve vybrané poloze.

Nyní je třeba do nádoby opatrně nalít roztavený vosk a nechat jej ztuhnout. Když je vosk dostatečně tuhý, zastřihněte pomocí nůžek knot, ideálně tak, aby jeho výška nad povrchem svíčky byla přibližně 2 cm. Pokud chcete docílit vícebarevné svíčky, můžete smíchat vosk z různých svíček nebo vosky jednotlivých barev nalévat do nádoby postupně, vždy po zatuhnutí předchozí vrstvy.

Pokud bylo vaším cílem ponechat svíčku v nádobě, máte hotovo. Pokud ji však chcete vyjmout, čeká vás ještě jeden krok, například opatrné rozstřihnutí plechovky.

Vaše nová svíčka je připravena provonět a projasnit váš domov. Pokud jste svíčky vyráběli jako dárek, je vhodné je například darovat i s vhodným podstavcem, například skleněným talířkem, převázat je lýkem a dárkově je zabalit.

Obrázky: Freepik

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články