Vyrobte si doma čisticí bomby šetrné k životnímu prostředí, které dokonale vyčistí umyvadlo i toaletní mísu

                   

Pokud se vám nechce utrácet za chemické čisticí prostředky dostupné v drogeriích, kdy si navíc nejste jistí, jestli nepůsobí škodlivě na životní prostředí, můžete si řadu prostředků připravit doma. Dnes vám ukážeme, jak si snadno vyrobit účinný prostředek k čištění umyvadel a toaletní mísy. 

Potřebné suroviny

K výrobě tohoto domácího čisticího prostředku budete potřebovat:

  • Kukuřičnou mouku – 1/2 šálku 
  • Kyselinu citronovou – 1/2 šálku, a
  • Prášek do pečiva – 1/2 šálku.

Dále budete potřebovat:

  • Éterické oleje – 3 druhy
  • Vhodnou formu na vytvarování čisticích bomb
  • Láhev s rozprašovačem naplněnou vodou
  • Velký uzavíratelný plastový sáček.

Výrobní postup

Všechny tři ingredience vložte do uzavíratelného plastového sáčku, uzavřete jej a směs dobře protřepejte. Poté sáček otevřete a přidejte několik střiků vody. Uzavřete jej a opět důkladně protřepejte. Postup několikrát zopakujte, dokud hmota v sáčku nebude připomínat těsto. Pomocí prstů zjistěte, zda je tvarovatelné. S přidáváním vody tak buďte opatrní a přidávejte spíše menší množství, abyste hmotu neměli příliš řídkou.

Do směsi přidejte 25 kapek éterických olejů. Jejich výběr je na vás a na vašich preferencích, ale doporučujeme vám, aby jeden z nich byl pomerančový nebo citronový, což dodá čisticímu prostředku nejen příjemnou vůni, ale vylepší také jeho účinek.

Směs opět promíchejte a poté si připravte formu, v níž vytvarujete čisticí bomby. Použít můžete například silikonovou formu na muffiny, ale volba je samozřejmě na vás. Čisticí bomby nechejte ve formě schnout po dobu dvou dnů, poté je vyjměte a opět je dva dny nechejte schnout.

Hotové bomby skladujte ve vhodné uzavíratelné nádobě a použijte je kdykoliv, když budete potřebovat vyčistit umyvadlo nebo toaletní mísu. Pokud čistíte umyvadlo, uzavřete je zátkou, napusťte je částečně vodou a až poté přidejte čisticí bombu. Působí tak dlouho, dokud nepřestane pěnit.

Obrázky: Freepik

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články