Vyrobte si speciální svícen, který vypadá, jako by byl ukrytý pod vodou. Okouzlí nejednu návštěvu

Jestliže rádi tvoříte a zkoušíte nové věci, zarelaxujte si u tvorby podvodního svícnu. Navíc jím určitě všechny okolo zaujmete. Pusťte se tedy do výroby.

skleněná váza i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Různé stojánky a talířky s ozdobnými svíčkami už jsou dost okoukané. Všichni už je někde viděli. Navíc k tomu svíčky z obchodních řetězců najdete u každého doma. Pokud chcete opravdu zaujmout něčím novým, měli by jste zkusit svícen, který vypadá, jako by svíčka byla umístěna pod vodou. Dokážete tak zaujmout nejednoho člověka, který se u vás objeví na návštěvě. Proto vyzkoušejte náš návod na speciální podvodní svíčku, která působí opravdu jedinečným dojmem.

Co budete potřebovat?

Na vyrobení této domácí dekorace budete potřebovat 2 skleněné vázy, z nichž jedna musí být určitě menší, aby vytvořila správný efekt a dojem, že je ukryta pod vodou. Samozřejmě také svíčku, která zde funguje jako hlavní prvek celého svícnu. V neposlední řadě různé malé i velké dekorativní kamínky, mušle a barevné, velikostně odlišné rostliny, které budou dostatečně velké, aby se vešly do sklenice. Tyto všechny věci dopomohou ke skvěle a správně vypadající ozdobě. Nezapomeňte, že ale můžete přidat vlastní dekorace, které se vám líbí.

Začátek tvoření i

Postup

Nejprve vezměte dvě různě velké sklenice a vložte je do sebe, tím vytvoříte speciální podvodní efekt, který je kouzlem celého výtvoru. Dále do menší nádoby vložte větší kamínky. Spodní část větší sklenice vyplňte menšími kamínky. Dále do větší sklenice přidejte i rostliny. Ujistěte se, že jsou dostatečně vysoké  a zakrývají většinu nádoby pro lepší reálnější efekt podmořského světa. Aby se vám rostliny udržely v podtlaku vody, použijte větší kameny na jejich přichycení.

Nalévání vody i

Pro vylepšení celého efektu nezapomeňte přidat mušle. Teď už do menší části můžete přidat svíčku odpovídající sklenici. Čím bude svíčka větší, tím déle vám pak bude doma hořet. Momentálně přichází na tu nejtěžší část z celého postupu. Je potřeba do větší části přidat vodu. To musíte dělat velmi opatrně. Nesmíte totiž nádobu přelít a ani nalít vodu do menší sklenice. Mohlo by to ovlivnit hoření svíčky. Proto obezřetně a pomalu nalévejte vodu z konve do sklenice. Snažte se vyhnout listům rostlin, protože by se mohla voda vylít ven. Nyní už máte zcela hotovo.

Hotový svícen i

Kreativní tření dekorací

Občas je dobré odpočinout si u tohoto druhu zábavy. Obzvláštníte tak svůj dům a přijdete na jiné myšlenky. Dokonce se můžete pustit do celkové renovace domu, čalounění nábytku a další podobné věci. Někteří lidé tvrdí, že je to pro ně ten nejlepší relax. Spousta žen se věnuje také tvorbě vitráží na dveře a okna. Pracuje na mandalách a obrazech, které později věší na zeď. Celkově je dobré zařadit tvorbu dekorací a jiných přestaveb minimálně do měsíčního programu. Protože u takové kreativní činnosti si nejvíce odpočinete.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Aneta

Zobrazit další články