Dříve, než vyhodíte použité čajové sáčky, zamyslete se. Možná by se pro ně ještě našlo nějaké využití

Zde najdete několik typů, jak naložit s použitými čajovými sáčky. Přečtěte si je pozorně, třeba nějaký z nich také využijete.

                   

Určitě patříte, stejně jako my ostatní, k těm, co čajové sáčky hned po použití vyhazují. To je ale obrovská chyba. Nejspíš jste to ani nevěděli, ale čajové sáčky se dají ještě použít hned na několik věcí. Pojďme si tedy ukázat jejich užitečné využití.

1) Odstraňují nepříjemné pachy

Pokud po nakrájení cibule nebo vykuchávání ryb cítíte stále onu nepříjemnou vůni, která přetrvává dokonce i po umytí rukou, zkuste je otřít čajovým sáčkem. Uvidíte, že zápach vzápětí zmizí. Sáček můžete použít i na nepříjemně vonící koberec, stačí jím koberec posypat a vzápětí vysát. Sáčky také můžete dát na noc do bot, abyste se zbavili nepříjemného zápachu z noh.

2) Čistí sklo

Pokud vám právě dojde čistič oken, může jej nahradit použitým čajovým sáčkem. Roztrhněte ho a čaj nasypte na hadřík nebo papír, zkrátka na to, co obvykle používáte na mytí oken či zrcadel. Otřete jím povrch a pak znovu, tentokrát suchým, čistým hadříkem.

i

3) Použití do kompostu

Použitý čaj je také skvělou složkou přírodního kompostu. Pokud máte kompostér, hoďte do něj použité sáčky. Kompost můžete také zalévat přímo vařeným čajem.

4) Přírodní hnojivo

Čajové sáčky dokonale vyživují rostliny, které pak rychleji rostou. Odtrhněte provázek od sáčku a dejte ho do země vedle rostliny a uvidíte, jak rychle vám vyroste.

i

5) Pomocník při bolesti zubů

Čajový sáček slouží i na bolest zubů nebo jako pomocník při aftové angíně. Stačí namočit použitý čaj do teplé vody a pak ho aplikovat na bolavé místo, bude to bolet méně a afty zmizí rychleji.

6) Léčení řezných ran

Pokud máte na těle nějakou odřeninu nebo řeznou ránu, položte na ni čajový sáček, rána se uzdraví rychleji.

i

7) Přísada do koupele

Několik použitých sáčků, přidaných do lázně, zlepší stav pokožky. Čaj je vynikající antioxidant.

8) Léčení modřin

Stejně jako řezné rány, i modřiny zmizí rychleji a budou méně bolestivé, pokud na ně položíte čajový sáček. Pomáhá také jako úleva od kousnutí od komárů a na spáleniny.

Tyto triky jsou skutečně velmi užitečné a především za minimální náklady, tak na ně příště myslete, až budete chtít čajové sáčky vyhodit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články