Pečící papír není vhodný pouze na vaření, má praktické využití v celé domácnosti

Pečicí papír je již běžnou součástí kuchyňského vybavení. Pomůže s pečením sladkých pochoutek, dietních příloh či poctivých kusů masa. Způsobů využití ale naleznete pro pečicí papír hned několik. Kromě kuchyně jej využijete při úklidu, tvoření s tavnou pistolí, chlazení nápojů, balení dárků nebo s nažehlením líbivých obrázků na tkaninu.

SOS řešení i stylovka

Pečicí papír můžete použít v případě, že potřebujete nutně zabalit dar, avšak vybavení Vaší domácnosti balicí papír postrádá. Zabalte dar klasickým způsobem, v případě potřeby dvěma vrstvami. Zabalený dar můžete doplnit o barevnou mašli či převázat lýkem.

Leští kohoutky

Na zašlé a matné vodovodní kohoutky pomáhá pečicí papír také. Papír stačí namočit, pomačkat a kohoutek s ním vyleštit. Bez chemie a čistidel! Na závěr přetřete kohoutek suchým papírem.

Mrazí

V případě, že potřebujete urychleně zchladit nápoje, zabalte láhev do mokrého pečicího papíru. Láhev umístěte do mrazáku a nechte ji zmrznout. Díky namočenému papíru se ochlazování urychlí.

Použít lze v kuchyni mnoha způsoby

Pečicí papír perfektně nahradí prostírání, například při grilování. Takové prostírání je minimálním nákladem, lehce jej sklidíte a navíc si ušetříte stres při uklízení povrchu pod ním. Perfektně také nahradí například košíčky na muffiny. Vystřihněte si kolečka, která umístíte do formy, a košíčky jsou na světě.

Nažehlovačka

Pečicí papír se skvěle hodí k ochraně tkanin při žehlení. Stačí jej položit na danou tkaninu a můžete žehlit normálním způsobem. Mimo to Vám pomůže s výrobou vlastního originálního kousku. Vyberte si pěkný motiv na obyčejné igelitové tašce a vystřihněte jej. Pod látku, kterou se chystáte ozdobit, umístěte vrstvu pečicího papíru. Výstřižky umístěte na látku do požadovaného uskupení a přikryjte je další vrstvou pečicího papíru. Ten žehlete, dokud se obrazce nepřilepí k látce. Na závěr opatrně odstraňte papír a tkaninu nechte vychladnout.

Obrázky: Freepik

Další příspěvky

Předchozí příspěvek Následující příspěvek