Studie potvrdila, že dokáže zvíře na obrázku najít pouze 1 procento lidí. Patříte mezi tento zlomek?

Pouze jeden člověk ze sta odhalí zvíře, schované v tomto geometrickém obrázku. Zkuste, jestli patříte mezi mimořádně pozornou složku naší populace.

                   

Vzpomínáte si na ty povědomé obrázky, ve kterých byl skrytý určitý obrazec, ale mohli jste ho vidět jen tak, že jste neustále přejížděli očima po celém podkladu? Připravte se, protože jsou právě zpět. Pouze jedno procento populace je schopno vidět zvíře na obrázku níže. Zvládnete to se svým zrakem? Pojďme to zjistit. Vidíte to zvíře? Všimli jste si toho? Jste si opravdu jisti?

Šikovně skryto

Zkuste se zaměřit na druhý formát obrázku. Už ho vidíte? Pokud jste pandu spatřili, aniž byste potřebovali obrázek s nápovědou, nezapomeňte tuto iluzi předat také svým přátelům a rodinným příslušníkům, abyste zjistili, zda ji dokážou spatřit také. Máte rádi optické iluze a jiné obrazové hlavolamy? Tak byste měli být schopni najít skrytou pandu.

Všichni hledači pand, zbystřete. Tento hlavolam vám pořádně protočí oční bulvy. Najít pandu je tentokrát opravdu oříšek. Zatímco minule byla schovaná mezi vzory listů, nyní ji autor šikovně ukryl mezi pravidelně rozmístěné čáry. Na první pohled se může zdát nemožné ji najít. Nevěště však hlavu a pořádně se soustřeďte.

Ilja Klemencov

Autorem tohoto obrázku je Rus Ilja Klemencov. Velmi známým se stal poté, co jej jeden z uživatelů publikoval na známé ruské stránce. Jméno tohoto Rusa je již známé po celém světě. Mezi jeho skvělé optické schovávačky totiž nepatří pouze tato s pandou. Vytváří také lehce hypnotická videa s kruhovými tvary, která se neustále točí.

i


Pokud jste schované zvíře na obrázku nenašli, tak nevěšte hlavu. Učený z nebe nespadl. Někteří lidé tuto činnost trénují, aby pravidelně procvičili svůj mozek a vnímání. Pravidelně budete mít svou silnou stránku v jiné činnosti. Hledání skrytých obrazců však můžete trénovat také a později se zařadit do již zmíněné menšinové skupiny naší populace.

 

 

Jak vám jdou tyto oční testy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články