V adopčních papírech psa byl nalezen dopis původního majitele, který obsahoval všechny informace o něm. Všechny dojal

Dojemných příběhů o psech a jejich majitelích není nikdy dost. Občas při jejich čtení slzí oči či dokonce i několik slz ukápne.

                   

Tento muž chtěl mít psa již hodně dlouho. Po několikaměsíčním zvážení vyrazil konečně do útulku, kde jej na první pohled zaujal jeden pes. Byl to labrador, velký a krásný, přesně takový, jaký si jej vysnil. Psa po několika dnech adoptoval, pracovníci z útulku mu řekli, že se jmenuje Reggie. Ale muž psa nezvládal, dlouho. Ať se snažil sebevíc, nezvládl si získat jeho důvěru a respekt. Když začal být zoufalý, podíval se, ještě jednou, do adopčních papírů. Tam našel dopis, adresovaný majiteli Reggieho.

Osobě, která měla jeho psa

„Nejsme zrovna dvakrát tak nadšený, že musím odjet. Z představy, že je Reggie beze mě, sám, se mi svírá hrdlo. Milý majiteli mého psa, zde je pár věcí, které byste o něm měli vědět. Zaprvé, jeho pravé jméno není Reggie, nýbrž Tank. Rád jsem jezdil tankem, tak proto. Už si ani nevzpomínám, proč jsem mu v útulku řekl špatným jménem. Dále, absolutně miluje míčky, především ty tenisové. Dokáže si s nimi hrát dlouhé hodiny. A navíc je schopen mít v hubě minimálně dva míčky a třetí se učí. Ať už je hodíte kamkoli, vždy se vám vrátí.“

pes-majici-hlavu-na-kresle i

„Za další, bojí se veterinářů, ale i přes to se byl nechat naočkovat. J to statečný pes, který si zaslouží velikou náruč plnou něhy a lásky. Byl má rodina více, jak šest let. Jsem v armádě a řekl jsem si, že bude čas jít zase svou vlastní cestou. Ale nechávání Tanka v tom útulku byla jedna z nejtěžších věcí mého života. Prosím, buď na něj hodný, je to velmi inteligentní pes, zvládne sedni, stůj a vstaň, nic, co by neuměl každý jiný pes. Dej mu čas, než se zabydlí a trochu se otrká, aby nebyl tak v pozoru a zkoprnělý. S láskou Paul Mallory.“

Lidé přicházejí i odcházejí

Po tomto vzal muž tenisové míčky, podíval se na psa a pravil: „Tanku“. Hodil mu míčky a pes se najednou rozutekl, po návratu se tvářil moc šťastně. Jeho původní páníček na něj denně myslí a doufá, že se má dobře. I když lidé odcházejí, ať už, že jdou do války nebo umřou, musí si dělat každý den takový, jako by to byl ten poslední.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články