Vztah k jídlu podle znamení zvěrokruhu. Jste nenasytní nebo vybíraví?

                   

Pokud věříte na horoskopy, pak víte, že každému znamení je přisuzována určitá charakteristika. Podle hvězd se dá určit i to, jaký je váš přístup k jídlu. Některá znamení zvěrokruhu totiž mají sklony k přejídání a nedokáží si odepřít to, co mají rádi. Některá znamení v jídle zase spatřují pocit naplnění. Zjistěte, jak jste na tom podle horoskopu vy.

Berani jí ve stresu

Berani nepatří mezi ty, kteří se rádi přejídají. I když si dopřejí dobré jídlo, není to jejich největší zájem. Občas dokonce nějaký chod vynechají, když se zaberou do práce. Zlom nastává v okamžiku, kdy se ocitnou ve stresu nebo v napětí. Pak se snaží hledat útěchu i v potravinách, kterých by se za jiných okolností ani nedotkli. Ve srovnání s jinými znameními jsou na tom ale ještě dobře.

Býci patří mezi nejchamtivější znamení, co se jídla týče. Jídlo je pro ně zdrojem obživy i potěšení. Ať už sladké nebo slané, přináší jim pocit uspokojení a umí ho také náležitě ocenit. Bývají to výteční kuchaři. Potěšení, které z dobrého jídla cítí, rádi sdílejí i s ostatními. Zejména s velmi blízkými osobami se rádi o chuťový zážitek podělí a sami pro sebe tak učiní okamžiky spojené s jídlem ještě krásnějšími.

Blíženci jsou jednou dole, jednou nahoře

Blíženci se i k jídlu chovají stejně jako k jiným aspektům života. Mají období, kdy by nejraději snědli vše, na co přijdou, jindy úzkostně dbají na zdravou a vyváženou stravu. Jejich způsob stravování se přímo odvíjí od momentální nálady a pocitů. Pokud se cítí na dně, dopřávají si velké množství sladkostí i jiného jídla, pokud se cítí dobře, jsou vzorem střídmosti.

Do Raků byste to možná neřekli, ale patří mezi znamení, která často propadají přejídání. Pokud jde o jejich postavu nebo zdraví, jsou ve většině případů schopní se ovládat a jejich způsob stravování je kontrolovaný. Zároveň ale rádi ochutnávají dobré věci a pokud se pustí například do sladkostí, neví, kdy přestat. Klidně na posezení zlikvidují celé balení sušenek nebo čokoládu, i když se to neděje příliš často.

Lvi jsou v jídle vybíraví

Lvi si rádi a pečlivě vybírají, co budou jíst. Vychutnávají si přitom každé sousto, přičemž dbají na výběr ingrediencí i jejich přípravu. Nevadí jim slané ani sladké pokrmy, nepatří ale k těm, kdo by se přejídali. Čas od času si míru sice neuhlídají, ale pokud se to stane, vynaloží veškeré úsilí na to, aby chybu napravili. Jejich míra nenasytnosti je zcela v rovnováze.

Vztah Panny k jídlu je nejednoznačný. Na jedné straně má sklon jíst pouze tehdy, když má hlad, na druhé straně si velice rádi v hojné míře dopřávají jídla, která jim opravdu chutnají. Svým způsobem jsou tedy nenasytní, ale jen na některé pokrmy, do kterých se pustí, až tehdy, když mají hlad. Bez svých oblíbených jídel se klidně mohou oddávat dlouhodobému půstu nebo jíst v minimálním množství. Mají svůj vlastní způsob chápání jídla.

Váhy se umí dobře ovládat

Váhy trochu překvapivě patří k nejvíce nenasytným znamením. A to i přes to, že díky jejich přirozené regulaci tento problém neženou do extrémů. Mají rádi sladké i slané jídlo do té míry, že rádi tráví čas jeho přípravou, aby ho mohly ochutnávat, ale zároveň se i přes svou nenasytnost nepřejídají. Aspekt jejich harmonického způsobu bytí se odráží ve všem, co dělají, a i z hlediska výživy mohou být vzorem pro ty, kdo se nedokáží v jídle ovládat.

Štíři zvládají své chutě

Štíři jsou velmi schopní zvládat svůj způsob stravování, přesto v jejich životě existují období, kdy jsou opravdu nenasytní. Jídlo je pro ně potěšením, o které se rádi dělí s ostatními. Ať už konzumují sladké nebo slané jídlo, představuje pro ně pohodu, rozmazlování sebe sama a naplnění. Podle nálady tyto pocity mohou vést k chamtivosti a konzumaci většího množství, než je třeba.

Střelci milují sladké

Střelci mají slabost pro sladká jídla. Nejradši by je jedli kdykoliv a v jakékoliv formě. Navzdory tomuto aspektu jsou to lidé, kteří ví, jak svou stravu zvládnout a umí se ovládat. I tak občas ztratí kontrolu a mohou se na jídlo vrhat trochu chamtivěji než obvykle. Když se tak stane, nelíbí se to ani jim samotným, ale umožňuje jim to zhodnotit, nakolik je přejídání součástí jejich způsobu života.

Kozorozi rádi jídlo nejen konzumují, ale i připravují. Dávají do něj svou duši. Vědí, co potřebují, aby se cítili dobře a kdy přestat, pokud už mají dost. Umí žít bez přebytku a jejich sebekontrola je pozoruhodná. Někdy se i tak střídá se zvýšeným apetitem, kterým většinou omlouvají ochutnávání nových chutí.

Vodnáři se nepřejídají

Pro Vodnáře je stravování důležité, ale ne natolik, aby se přejídali. Mají tendenci ochutnávat nová jídla bez předsudků. Jen málokdy překročí svou obvyklou míru a nestává se, že by nějak výrazně toužili či přemýšleli o jídle. Z tohoto důvodu, i když občas trochu uklouznou, jsou ve většině případů střídmí a jejich zájmy se týkají úplně jiných věcí než jídla.

Ryby milují dobré jídlo

Ryby jsou milovníky dobrého jídla. Rádi experimentují s novými pokrmy, mají rádi a jednoduché vaření. S Rybami jídlo nikdy nevypadá obyčejně, protože jsou schopné pomocí několika málo ingrediencí jeho chuť maximálně zlepšit. Nadšeně oslavují čerstvě utržené jablko i nejsofistikovanější dezert. Mají pozoruhodný vztah k jídlu a dokáží vykouzlit perfektní pokrmy i z jednoduchých a zdravých složek.

Vztah k jídlu dědíme i po rodičích

Nenasytnost v jídle nemusí být nutně špatná věc. Důležité ale je znát správnou míru, umět se ovládat a neodkládat své zdraví stranou. Abyste poznali, jak moc vás nezvladatelné chutě ovlivňují, je dobré si všímat, jaké stravovací návyky mají vaši rodiče. To vám může poskytnou dobrý vhled do toho, jaké návyky vás v dětství nejvíc ovlivňovaly. 

Úvodní obrázky: Freepik, Zdroj: Chedonna.it

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články